Lubnauer przewodniczącą Nowoczesnej

0
279

Katarzyna Lubnauer została wybrana przewodniczącą Nowoczesnej. Dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego partii zastąpiła na tym stanowisku Ryszarda Petru, który na sobotniej konwencji wyborczej zdobył dziewięć głosów mniej.   Petru na Kongresie Nowoczesnej dostał głosów 140, Lubnauer 149.

Nowa liderka Nowoczesnej mówi, że przewodniczącą Klubu Parlamentarnego partii zostanie pewnie Kamila Gasiuk Pihowicz. To co najważniejsze Lubnauer bardzo krytycznie wypowiadała się o porozumieniu opozycji zawartym w Warszawie, aczkolwiek, żadnych konkretnych zarzutów nie przedstawiła.Przypomnijmy, iż kandydatem zjednoczonej opozycji na stanowisko prezydenta miasta w wyborach będzie Rafał Trzaskowski, wiceprezydentem powinien zostać Paweł Rabiej z Nowoczesnej.  Trzaskowski jest politykiem z pierwszych stron gazet, trudno wyobrazić sobie lepszego  kandydata opozycji, nowa liderka Nowoczesnej zachowuje się, powiedzmy mało odpowiedzialnie, krytykując to porozumienie.

Nowa przewodnicząca obejmuje  stanowisko w trudnym momencie dla partii, gdy w sondażach balansuje ona w okolicy progu wyborczego.

Ciekawym będzie także,  jaką strategię będzie chciała przybrać Nowoczesna wobec spodziewanego uchwalenia ustaw likwidujących trójpodział władzy, podporządkowujących sądownictwo Prawu i Sprawiedliwości. Nie ma znaczenia, czy większy wpływ na nie będzie miał Zbigniew Ziobro, czy prezydent Duda. Opozycja nie powtórzy grudniowego scenariusza, z ubiegłego roku. Co zamierza więc zrobić? Reakcja musi być jednak zdecydowana. Jaka będzie w partii rola Ryszarda Petru, marginalizowanie jego, może prowadzić do rozłamu. Nowej przewodniczącej życzymy rzecz jasna samych sukcesów oraz tego, aby Nowoczesna poszybowała w sondażach.

Wideo: @Nowoczesna

Foto: Najwyższy Czas!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: