Logika wyborcy PiS

4
61


Prezentowane poniżej wideo jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Przy oglądaniu należy zachować ostrożność i nie walić butem w monitor, nic to nie da. Czytałem ostatnio ponure w sumie wynurzenia amerykańskiego psychologa politycznego Shawna Rosenberga, który twierdzi, iż demokracja jaką znamy pożera się sama i w klasycznej formie nie przetrwa. Kto temu jest winien, Rosenberg odwołuje się do amerykańskiej konstytucji: „My naród” jesteśmy winni. Demokracja jest bowiem trudnym skomplikowanym systemem. Wymaga od ludzi tak skomplikowanych czynności jak myślenie,  umiejętności oddzielenia kłamstwa od prawdy.

Zdaniem Rosenberga jest tak, iż jak ludziom zostawi się podejmowanie decyzji politycznych, to zawsze siłą rzeczy, będą oni skłaniać się w stronę prostych rozwiązań proponowanych, powiedzmy to sobie szczerze, zdrowo kopniętych w głowę, prawicowych populistów. Proponują oni proste, zrozumiałe dla ludzi, fałszywe oczywiście rozwiązania.

Posłuchajcie sobie tych, powiedzmy sobie szczere głupich Polaków.  Zdaniem Rosenberga Trump nie jest odpowiedzialny za upadek demokracji, jest jest produktem obumierania demokracji. Jego zdaniem wielkie demokracje Zachodu, w najbliższych latach zamienią się w wydmuszki. Cholera, marna przyszłość przed nami. Czy można się przed tym obronić?

Może, w ramach obrony trzeba pogonić tych uniwersyteckich mądrali? Bez przesady! Jednak panuje dziwne, może nie do końca słuszne  przekonanie, iż dyskusję trzeba prowadzić na argumenty, grzecznie, sympatycznie. A może należy przywrócić właściwe znaczenie starym słowom. Niech idiota będzie nazwany idiotą!, a nie „rozumującym inaczej”.

Jeżeli sadzicie, iż rzeczową rozmową przekonacie do czegoś prezentowanych tutaj idiotów, to się grubo mylicie, gdyż oni wiedzą lepiej.  Oni wierzą, w ten prosty czarno-biały świat. Przecież jest dobrze, Kaczyński obronił ich przed imigrantami.Nawet inne kraje korzystają z jego madrości! Ha! Ha!Zwróćcie uwagę jeszcze, że polski i amerykański idiota obojętnie z Indiany czy z Pcimia Górnego rozumują zgodnie z identycznymi kalkami. W swojej pokrętnej logice niczym się od siebie nie różnią!

Wideo: Zbyszek G

Foto: http://zabkowice.express-miejski.pl/

4 Komentarze

  1. Jaki wniosek z przemyśleń prof. Rosenberga? Dyktatura proletariatu została obalona. Pan prof. uważa, że większość ludzi jest za głupia, nie potrafi ocenić co jest dla nich dobre i dlatego teraz jest potrzebna dyktatura “jaśnie oświeconych i lewicowych elit”, które najlepiej wiedzą co jest dobre dla wszystkich. Typowe dla ludzi z dyplomami Yale, Harvarda i Oxfordu. Dlaczego większość ludzi nagle skłania się do konserwatywnych poglądów (wg pana Rosenberga)? Dla wyjaśnienia dodam, że PiS nie jest dla mnie partią konserwatywną. Ok. 50% ludzi w Stanach nie wie co się dzieje w kraju, jest im obojętne kto rządzi i oczywiście nie głosuje. W USA 90% nauczycieli akademickich ma poglądy lewicowe i komunistyczne i na uczelniach trwa nieustająca antyamerykańska i komunistyczna indoktrynacja. 90% mediów robi wszystko, aby zniszczyć konserwatyzm i Trumpa. Trump był najmniej konserwatywnym kandydatem republikańskim w czasie kampanii w 2016 roku. Co było przyczyną wygranej Trumpa? Prof. Rosenberg i A.Jarmakowski uważają, że głupota i idiotyzm wyborców. Jednak ludzie, którzy uczestniczą w wyborach coś wiedzą i zależy im na takim czy innym rozwoju kraju. Natomiast poziom umysłowy pozostałych zależy głównie od poziomu szkolnictwa (głównie średniego). Kto zniszczył szkolnictwo i kto dał nieograniczone przywileje związkom zawodowym nauczycieli? Obecnie szkoły istnieją tylko w celu zapewnienia odpowiednich przywilejów bieżących i emerytalnych związkowcom oraz odpowiednich dotacji finansowych dla partii “demokratycznej”, a poziom nauczania nie ma znaczenia. Dla “demokratycznych” elit korzystniejsi są głupi i nie potrafiący myśleć wyborcy. Tacy łatwo uwierzą, że rząd im wszystko zapewni, a sami mogą leżeć z brzuchami do góry. Do jakich grup ludzi odwołują się obecni kandydaci partii demokratycznej? Większość z nich chce w USA ustroju totalitarnego w stylu komuno-faszystowskim. Czy ludzie wykształceni, odnoszący sukcesy w pracy, ceniący konstytucje i wolność będą na nich głosować? Na pewno nie. Czy nawoływanie do ograniczenia nielegalnej imigracji, deportacja kryminalistów i ochrona granicy USA to jest rasizm? Czy egzekwowanie istniejącego prawa jest niezgodne z konstytucją? Panowie Jarmakowski i Wiśniewski piszą od jakiegoś czasu komentarze na temat Polski w stylu Jana Hartmana z Polityki, który zachowuje się jak agent Rydzyka i pisze, aby ilość głosów na PiS była jak największa. O ile pamiętam startował kiedyś w wyborach na radnego miasta Warszawy i nie potrafił uzyskać odpowiedniej ilości głosów.

  2. dosmuczac przypisuje Rosenbergowi poglądy, których nie wypowiedział i których nie głosi. Na umiwerstetach w USA nie ma komunistycznej indoktrynacji, to brednie. Prof. Hartmanowi mój interlokutor może co najwyżej buty wyczyścić. I to by było na tyle.

  3. dosmucacz ma w stu procentach racje ! a co do pierdu pierdu Pana Jarmakowskiego ,ne jest to pierwszy raz kiedy pierdzieli bzdury , dla pana redaktora jezeli cos jest proste to musi byc falszywe ! bez komentarza . natomiast jest 17 wrzesnia ! zero o agresji Rosji sovieckiej na Polske w 39 . tak jak i 1 wrzesnia zostal olany przez progress. . nic dodac nic ujac .a

  4. PiS to jest Narodowo-Socjalistyczna Partia Prezesa Kaczyńskiego. I tyle w tym temacie. Pamiętajmy, że prezes Jarosław jest niewierzący (ateista- sic!) który wysługuje się prałatami-zboczeńcami i biskupami-pedofilami dla własnych celów.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: