List w sprawie Rezolucji H.R 44

0
463

BoehnerMr. Speaker John Boehner

Zwracamy się do Pana jako przywódcy większości w Izbie Reprezentantów z prośbą o zadbanie o to, aby Izba nie uchwaliła zgłoszonej rezolucji H.R. 44. Rezolucja ta w znaczący sposób narusza polityczne interesy Stanów Zjednoczonych, godzi także w Polskę, wiernego sojusznika Stanów Zjednoczonych.

Autorzy rezolucji domagają się powołania międzynarodowej komisji, która zajmie się ustaleniem przyczym tragicznej katastrofy lotniczej jaka wydarzyła się niedaleko lotniska w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie zginęło 96 wysokich polskich urzędników z prezydentem kraju i jego małżonką ma czele.

Przyczyny katastrofy zostały wnikliwie wyjaśnione przez polską Komisję, na czele której stał minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller. Komisja miała odwagę dokładnie i skrupulatnie opisać przyczyny katastrofy przede wszystkim te stojące po polskiej stronie, jak i stronie rosyjskiej.

Zapewne nie potrzeba przypominać jak wiernym sojusznikiem Ameryki jest Polska. Polscy żołnierze uczestniczyli w operacji irackiej od pierwszego do ostatniego dnia. Uczestniczą w misji afgańskiej. Polska bez wahania zgodziła się na prośbę prezydenta George W. Busha w sprawie budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Choć obecnie sprawa tarczy stoi pod znakiem zapytania Polska nie czyni z tego powodu wyrzutów, gdyż stosunki z USA posiadają dla Polski znaczenie strategiczne, co wielokrotnie podkreślał obecny prezydent Polski Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, jak i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Powołanie Międzynarodowej Komisji podważałoby autorytet polskiego rządu, podważało szczerość jego postepowania i tworzyło wrażenie, że USA nie posiadają do demokratycznie wybranego plskiego rządu zaufania.

Jednak każde tak tragiczne zdarzenie jak katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem rodzi pole do spekulacji i tworzenia nieprawdopodobnych teorii spiskowych.

Wspomiana rezolucja, dla poparcia której napływaja listy do Kongresu USA jest jedynie wyrazem walki politycznej w Polsce. Jest ona organizowana i kierowana przez emisariuszy opozycji jacy przyjeżdżają do USA. Polska po obaleniu komunnizmu stworzyła wzorcową demokrację. Każdy może prezentować swoje poglądy nawet jeżeli są one absurdalne. Tak absurdalne poglądy głosi jedna z partii opozycyjnych, która zreszta przegrała już w Polsce sześć wyborów pod rząd. Rezolucja H.R 44 doda argumentów zwolennikom teorii spiskowych. Choć wszystko jest już wyjaśnione, zas Raport Komisji Millera znależć można w internecie także w wersji angielskiej zawsze znajdą się osoby szukające dziury w całym.

Uważamy, że Stany Zjednoczone nie powinny mieszać się do wewnetrznych rozgrywek politycznych w sojuszniczych krajach. Zupełnie zaś nie maja interesów w podkopywaniu proamerykańskich rządów. Każdy w USA i Polsce posiada prawo do krytyki rządu Donalda Tuska. Jednak zarzucanie mu, iż coś ukrywa w przypadku tej katastrofy, gdzie zginęli także członkowie polskiego parlamentu z partii rządzącej jest absurdalne. Dlatego rezolucja H.R. 44 jest ze wszech miar szkodliwa dla interesów Stanów Zjednoczonych i ich sojusznika czyli Rzeczpospolitej Polskiej.

Wierzymy, że przychyli się Pan do naszego zdania i nie dopuści do uchwalenia przez Izbę szkodliwej rezolucji H.R. 44.

Z wyrazami poparcia i szacunku
W imieniu portalu ProgressforPoland.com

Piotr Dąbrowski, wydawca

Andrzej Jarmakowski, redaktor naczelny

Tomasz Zaborowski, redaktor

Dariusz Bosek

Krzysztof Wawer

Andrzej Marian Trzos

Krzysztof Dobrowolski

Dariusz Wiśniewski
Marek Szopa

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: