List do redakcji, dziękujemy krytykom, a w Chicago wielu radiowcom

1
659

Im więcej gromów ciskanych pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, im więcej kłamstw rzucanych na przykład, przez ministra Jakiego, więcej cenzury w Telewizji Publicznej, Orkiestra  Jurka Owsiaka wypada lepiej, zbiera więcej, skuteczniej jednoczy Polaków. Ludzie, słysząc krytykę proboszczów, ministra Jakiego, wrzucają do puszek dwa razy tyle, także na złość rządzącym i na złość wielu proboszczom. Poparcie dla Orkiestry, to także poparcie dla inicjatywy niezależnych od rządu. Jerzy Owsiak może być dumny, z tego, co robili wczoraj Polacy w kraju i zagranicą.

Indentycznie w Chicago. Mimo negatywnej propagandy, w propisowskich szczekaczkach, w programach toruńskiego oligarchy, w Chicago także Orkiestra wypadła znakomicie.

Impreza w Copernicus Center w Chicago, została fantastycznie zorganizowana, w wielu momentach do wielu miejscach w „Copernicusie” trudno było wcisnąć przysłowiową szpilkę. Dziękując armii chicagowskich woluntariuszy, podziękować można także krytykom, także dzięki ich opowieściom, do Copernicus Center przybyły tłumy. O Finale w Copernicusie mówił Jerzy Owsiak w faktach po faktach w TVN 24.pl .

PiS krytykuje Orkiestrę, gdyż jej nie kontroluje, ani nie kontroluje także toruński oligarcha, robi Orkiestrze znakomitą propagandę i promocję.  A tutaj także nasza chicagowska tak zwana pisowska prawica ma nowy problem. Arcybiskup Gądecki uważa, że pomoc dla uchodźców ważniejsza jest od narodowego bezpieczeństwa. Jest nakazem płynącym wprost z Biblii. W Chicago wielu radiowców, rozmaite programy na nadających, na boskich falach i wszelkich innych, będą miały powód do łamania języka. Chociaż oni to pominą.  Na przykład opowiedzą o nic nie znaczącej wizycie Beaty Kępy w Jordanii. Telewizja Kurskiego poda, że Polska pomaga uchodźcom, tam na miejscu. Orkiestra od lat pokazuje taką lepszą twarz Polski.  Tak samo do lepszej twarzy Polski nawiązuje Gądecki.

Tę lepszą twarz próbuje pokazać także  arcybiskup Gądecki. Będziemy obserwować jak wygląda rzeczywistość, czy skończy się tylko na gadaniu.  Orkiestra po raz kolejny raz wygrała z czarną propagandą, czy wygra Gądecki? Wcale nie jestem o tym przekonany.

AJ

Foto: Dzika Fitness

Sanisław

1 Komentarz

  1. Wyniki owsiakowe są bardzo wiarygodnym wskaźnikiem nastrojów społecznych wśród Polaków. Prawie jak wybory. I o tym należy pamiętać.

Comments are closed.