List otwarty do ambasadora RP w Waszyngtonie i Konsula Generalnego RP w Chicago

0
622

Ambasador

Piotr Wilczek

Washington DC

Konsul Generalny

Piotr Janicki

Chicago

Panowie!

 

W 1975 roku, jeszcze w czasie głębokiej komuny podpisałem swój pierwszy list protestacyjny przeciwko zmianom w Konstytucji.  Edward Gierek wpisywał wówczas do Konstytucji sojusz ze Związkiem Radzieckim. Potem było jeszcze wiele listów, protesty, podziemna prasa, opozycja demokratyczna, Bratniak, Ruch Młodej Polski, w końcu Solidarność, stan wojenny cela więzienna i dziwny paszport w jedną stronę. Potem, dzięki  Lechowi Wałęsie i wielu innym, wrastając w nową rzeczywistość,  w nowe demokratyczne społeczeństwo, widziałem jak w Ameryce zmienia się wizerunek Polski. Po odzyskaniu wolności w 1989 roku, Polska stała się liderem zmian w Europie Środkowej, traktowano nas jako prymusa, z Polski mogłem być dumny i byłem dumny. Dumny mogłem być także dlatego, że Polska stała się członkiem zachodniej wspólnoty, NATO i Unii Europejskiej.

Nie przypuszczałem, że nadejdzie czas, w którym będę musiał się tak wstydzić za Polskę, za polski rząd,za to, że Polska staje się krajem, w którym rząd, wyprowadza z Polski europejskie wartości, wartości, na których zbudowano naszą niepodległość.  Nie przypuszczałem, że nadejdzie czas, że Polska przestanie być państwem prawa, a stanie się dyktaturą, krajem, gdzie Konstytucja deptana jest przez obóz rządzący, gdzie poprzez likwidację niezależności sądów, likwidację trójpodziału władzy, Polska staje się krajem, gdzie pełnia władzy skupiona zostanie w ręku jednej osoby, czyli Jarosława Kaczyńskiego. W Polsce dokonuje się zamach stanu, zmieniono ustrój państwa, do czego dyktatorska władza nie miała wyborczego mandatu.  Wcześniej wielokrotnie złamała Konstytucję RP.

W 1975 roku ani ja, ani grupa przyjaciół, która zdecydowała się na stawienie oporu totalitarnej władzy, nie marzyła, że sukces przyjdzie tak szybko. Dlatego podobnie jak wtedy, także i dzisiaj wierzę, że doczekam czasu, kiedy zamachowcy i wszyscy wspomagający zamach zostaną ukarani, główni zamachowcy, odpowiadać będą karnie. Panowie powinni zdawać sobie sprawę, że reprezentują rząd zamachowców, rząd przestępców. Być może zmiany te wprowadzane po to, aby wymiar sprawiedliwości, nie stwarzał problemów dla pisowskich oszustów ze SKOKÓW i z wielu innych miejsc, gdzie obecnie dokonuje się zabór mienia publicznego.

Stanowią Panowie część przestępczej maszyny, dlatego proszę nie liczyć na jakąkolwiek współpracę i szacunek. Ze swojej strony mogę zapewnić,iż podejmiemy działania, aby opinię publiczną w USA informować o putyinizacji życia w Polsce. Rejestrować będziemy przypadki nadużyć pisowskich sądów, wszelkie nadużycia władzy. Nie liczcie na to, że będziecie bezkarni.

Wideo: Nowoczesna

Foto: KOD PODLASKIE

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: