Kuriozalna, absurdalna decyzja sądu

0
485

Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj w Sejmie konferencję prasową, podczas której ustosunkowali się do kuriozalnego wyroku sądowego w sprawie pozwu złożonego w trybie wyborczym w związku  z tak zwanym kłamstwem drogowym premiera Mateusza Morawieckiego. Przede wszystkim pozew odrzucono w postępowaniu niejawnym, strony nie miały szansy przedstawić swojej argumentacji.

Kuriozalne, absurdalne jest też uzasadnienie sądu. Sąd stwierdził, iż premier Mateusz Morawiecki nie bierze udziału  w kampanii wyborczej. Tymczasem szef sztabu wyborczego PiS pan Poręba przedstawiał Morawieckiego jako twarz kampanii PiS-u. Tak więć twarz kampanii PiS-u nie bierze udziału w kampanii.

W takiej sytuacji politycy  PO w imieniu swojego Komitetu Wyborczego złożą odwołanie od tej decyzji!

Decyzja Sądu jest nie tylko kuriozalna, jest także niebezpieczna. Można wyobrazić sobie, iż Komitet Wyborczy zatrudnia hejterów, nie można ich sądzić za kłamstwa, Komitet posługujący się takimi metodami osiąga przewagę polityczną. Dzisiaj w roli takiego hejtera występuje premier Morawiecki.

Premier Morawiecki co prawda nie kandyduje, ale jest członkiem władz PiS-u. Wspiera na wiecach kandydatów, więc bierze udział w kampanii. Co ciekawe PiS wiele opowiadał o transparentności sądów, ale jak przyszło co do czego, niewiele z tego zostało.

Co ciekawe decyzję tę podjął sędzia delegowany, czyli taki, którego kariera zależy od ministra sprawiedliwości. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: