Kto zapłacze po Dudzie?

0
145


Prokurator Piotrowicz? Magister Przyłębska? I kilka innych osób, które dzięki Dudzie otrzymały stanowiska? Może jeszcze kot Kaczyńskiego? Ale nie ma pewności. Bo tak naprawdę, nawet jego zwolennicy nie darzą go wielkim szacunkiem.

Autorytarne państwa potrzebują marionetek, gdyż marionetki mają swoje zadania do spełnienia. W przypadku Dudy chodzi o jego podpis, potrzebny, aby PIS zacementował dyktaturę. Oprócz tego Duda łamie Konstytucję, aby właściwy dyktator, Kaczyński, pozostał teoretycznie czysty. I Duda zgodził się, aby zostać taką marionetką; świadomie się zdegradował, wyrzekł osobistej godności. Jego postawa to przykry widok upadku człowieka i polityka. Nie ma dla niego już odwrotu: albo dyktatura, w której on będzie nadal udawał prezydenta, albo Trybunał Stanu.

Ale co się stanie, kiedy Duda przegra? Co to będzie za chwila? Bo Dudzie mocno ostatnio spada, a więc można sobie wyobrazić ten moment. Wśród Polaków zapanuje radość, gdyż miliony ludzi nie mogły już na Dudę nawet patrzeć. Zwłaszcza w miastach. Ludzie otworzą balkony, okna i drzwi, i będą wesoło pozdrawiać przechodniów. Ogromna ulga. I wspólne śpiewy. I znowu usłyszymy ludzki śmiech, ale ten szczery, nie zabarwiony szyderstwem. I jeżeli nie będzie już wirusa, to ludzie będą się serdecznie ściskać i wzajemnie gratulować. Nie widzieliśmy dawno takich obrazków.

To będzie historyczny dzień, jak zwalenie muru berlińskiego, tylko w nieco mniejszej skali. I zdamy sobie wtedy sprawę, że jako naród pogubiliśmy się, daliśmy się podzielić, ulegliśmy szczuciu na innych, gdyż zachęcali nas do tego podli ludzie. Ale dzisiaj, na szczęście, ten koszmar się zakończył.

Czy tak się stanie? Być może. Jedno jest pewne: Duda już na zawsze będzie związany z niechlubnych okresem naszego państwa. Taka pozostanie po nim pamięć.

I dla tej chwili, kiedy zobaczymy wszyscy zdziwioną i głupawą minę Dudy, marionetkowego prezydenta, warto głosować na kogoś innego.

Warto zawalczyć o lepszą Polskę.

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: