Kto powiedział, że nie mogą zostać sędziami TK?

1
97


Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz nie mogą zostać sędziami Trybunału Konstytucyjnego.

Tak twierdzą konstytucjonaliści.

W świetle istniejącego prawa, które zostało przygotowane między innymi przez Pawłowicz i Piotrowicza, sędzia nie może przekroczyć 65 lat. Pawłowicz wcześniej przekonywała, że po 65 roku życia człowiek jest już mniej sprawny umysłowo. Oczywista oczywistość, że nie miała na myśli siebie i Piotrowicza.

Oboje ukończyli 67 rok życia.

Ale ekspertyzy są jednoznaczne. Więc sprawa jest jakby zakończona.

Ale czy na pewno? Nic się nie da zrobić? Ale! Nie w PISowskim państwie prawa! Banaś się utrzymał, Kuchciński wrócił w glorii zwycięzcy, nad “Srebrną” zawieszono kurtynę milczenia, dlaczego więc Pawłowicz i Piotrowicz nie mogą zostać sędziami TK? Bo to niezgodne z prawem? A kto to powiedział? Oj tam, oj tam.

Po pierwsze: czy wszyscy konstytucjonaliści są tego samego zdania? Nie? No właśnie. PIS więc zaraz znajdzie “niezależnego” eksperta, który przedstawi zupełnie inną interpretację. Potem sprawę się trochę zamąci, aby suweren zgubił trop, następnie przytoczy się jakiś precedens z czasów PO-PSL, połączy z Tuskiem… I przejdzie. Wszystko przejdzie.

Morawiecki, zapytany czy nie przeszkadza mu przeszłość Piotrowicza, zrobił zdziwioną minkę i odparł bez mrugnięcia okiem, że wnikliwie zapoznał się z karierą zawodową i przeszłością kandydata i niczego niewłaściwego nie znalazł. Nic a nic!

W Państwie, gdzie przy pomocy ustaw sejmowych unieważnia się zapisy Konstytucji, kandydatury Piotrowicza i Pawłowicz są jakby logicznym następstwem. Nie tylko pasują do klimatu stworzonego przez PIS, ale są przykładami inwazji nowych elit, wykuwanych przez “dobrą zmianę”. Fakt, że Piotrowicz był prokuratorem w stanie wojennym, a Pawłowicz aktywną działaczką ZSMP w ogóle nie przeszkadza, zgodnie z zasadą, że ludzie ze skazą w życiorysie, są wierni jak psy, gdy się im ofiaruje drugie życie.

Zaprzysiężeni przez Dudę (pewnie w nocy) stworzą wraz z magister Przyłębską i sędziami – dublerami “wspaniały” team. I będą nam zazdrościć praworządności i profesjonalizmu – powie z dumą Morawiecki.

Radio Erewań to za mało. Orwell chyba też nie dałby rady.

Dariusz Wiśniewski

Wideo: @Zbyszek G

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: