Kto płaci za wycieczki Antoniego Macierewicza i Edmunda Jannigera?

0
212


Od dawna wiemy, że Polska Fundacja Narodowa, jest instytucją, która spełnia rozmaite zachcianki i kaprysy władzy. Na fundusz Fundacji przekazano już kilkaset milionów złotych z funduszy największych spółek Skarbu Państwa. Pieniądze te wydawano niezgodnie ze statutem Fundacji, co stwierdził polski sąd, na przykład na kampanię, skierowaną przeciwko sędziom. Obecnie portal Onet pl. opisuje kolejną aferę związaną z niepełniącym już żadnych funkcji Antonim Macierewiczem i finansowaniem jego wycieczek do Stanów Zjednoczonych. Jak wynika z ustaleń Onet p,. Fundacja przekazała środki do amerykańskiego podmiotu, który finansował i płacił za wycieczkę. Dlaczego Macierewicz potrzebuje towarzystwa tego nie wiemy, jednak widać, iż mamy do czynienia z marnotrawieniem grosza publicznego.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, iż zwrócą się do wicepremiera Glińskiego o dokonanie kontroli w Fundacji i sposobu wydatkowania przez nią publicznych pieniędzy. Spółki Skarbu Państwa,  często nieudolnie zarządzane przez partyjnych, pisowskich nominatów znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Największa z nich Orlen,  ostatnio na wycenie straciła, kilka miliardów złotych.

Fundacja miała zajmować się obroną dobrego imienia Polski za granicą. W jaki sposób tego dobrego imienia Polski, broniono podczas wycieczki do USA Antoniego Macierewicza i jego asystenta. W dodatku ta otoczka asystentów Macierewicza przypomina sprawę Misiewicza.

Amerykańscy prawnicy informowali portal Onet p,, że Edmund Janniger nadal jest współpracownikiem Antoniego Macierewicza, dlatego podczas konferencji prasowej posłowie pytali Antoniego Macierewicza o fakty w tej sprawie, pytali, czy ów młody człowiek nadal jest współpracownikiem Antoniego Macierewicza, jakie relacje służbowe łączą go z Edmundem Jannigerem . Ponieważ Macierewicz może nie odpowiedzieć posłowie zwrócą się do Ministra Obrony Obrony o informacje dotyczące, formalnie nadal działającej podkomisji smoleńskiej, i jej budżetu i czy z tych środków w jakikolwiek sposób finansowany jest asystent, współpracownik, znajomy, Antoniego Macierewicza , pan Edmund Junniger.

Podczas konferencji prasowej, podkreślano, że chodzi tutaj o środki budżetowe, o publiczne pieniądze, nie istnieją więc żadne podstawy, blokujące dostęp do tych publicznych informacji – zauważono w trakcie konferencji.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: