Krwawy zamach w Nicei

2
415

niceaW trakcie francuskiego święta Dnia Bastylii, pokazu ogni sztucznych, rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Promenadzie Anglików w Nicei. Kierowca wysiadł z samochodu i otworzył ogień. Ze wstępnych informacji wynika, że śmierć poniosło co najmniej 80 osób, a rannych zostało ponad 100 osób.

W ciężarówce znaleziono broń oraz materiały wybuchowe. Liczba ofiar z pewnością będzie niestety wyższa, gdyż wiele osób znajduje się w stanie krytycznym. Na miejscu zdarzenia wśród zgromadzonych ludzi wybuchła panika.

Francuskie służby podają, że kierowca ciężarówki został zabity. Doszło do wymiany ognia między policją, a zamachowcem. Na razie nie posiadamy informacji dotyczących sprawców zamachu. Wiemy, że był to akt terroru.

Zamach został dobrze przygotowany. Pokazuje to, iż sprawca nie działał samotnie. Musiał mieć pomoc w zakupie broni, musiał posiadać na przykład wsparcie organizacji.

Donald Trump przełożył swoją konferencję prasową, podczas której miał ogłosić kandydata na urząd wiceprezydenta.  To zrozumiałe, Trump nie chce ogłaszać ważnej decyzji, gdy uwaga mediów skupiona będzie na zamachu we Francji.

Wśród ofiar zamachu w Nicei znajdują się dwie Polki, mieszkanki powiatu myślenickiego. Wczoraj wieczorem rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum świętujący Dzień Bastylii. Zginęły 84 osoby, 202 są ranne. To najnowszy bialns zamachu. Znana jest już tożsamość zamachowca. To Tunezyjczyk. Bywał agresywny – mówią sąsiedzi. Rozwiódł się z żoną, którą bił.

https://www.youtube.com/watch?v=v4vc26y0Huo

Wideo: Youtube.com.

 

Foto: euronews.com

https://www.youtube.com/watch?v=v4vc26y0Huo

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: