Kraina dla pańszczyźnianych chłopów i cwaniaków

1
211


Czy ktoś pamięta jeszcze czasy agresywnej komuny? Bo ta pamięć może się dzisiaj przydać. Młodsze pokolenia Polaków nie wiedzą, że “partia i jej wódz” potrafią upolitycznić ludzką aktywność do stopnia utraty wolności osobistej.

Sport, nauka, edukacja, sztuka, ochrona zdrowia, historia, sprawiedliwość, rozrywka ¬– wszystko ma służyć politycznej dominacji jednej partii. Podobnie było w Sowietach i w hitlerowskich Niemczech. Każda alternatywa, każde odchylenie od oficjalnej linii, wątpliwość, dwuznaczny komentarz, nawet ironia, stają się nielegalne, a więc wrogie, obce, agenturalne, niepolskie itd.

Jeżeli PIS wygra wybory, nie przywróci ważności Konstytucji, nie odbuduje zniszczonej praworządności i niezależności władzy sądowniczej. To chyba jasne. Polska będzie nadal miała nienawistną twarz nacjonalisty i religijnego fanatyka. Ten fanatyk i homofob będzie wrzeszczał “wypierdalać”, a PIS zapewni mu ochronę.

Każda dyktatura obsesyjne wyszukuje i niszczy ludzką niezależność. PIS nie jest wyjątkiem. Dlatego wolne media i sądownictwo, filary państwa prawa, znajdują się na desce do krojenia. Ich los jest niemal przesądzony.

Jakie są perspektywy dla Gazety Wyborczej, czy Newsweeka? Albo w ogóle dla mediów krytycznych wobec rządu? Ktoś spróbuje zgadnąć? To chyba nie jest trudne. “Repolonizacja” ma oznaczać tylko jedno – eliminację wolnych mediów. Tak zrobił Orban. Węgierskim opozycyjnym mediom pozostawiono tylko kilka internetowych portali.

Sztuka będzie błogosławić przaśną polskość i jedynie słuszną wiarę. Inaczej reżym będzie ją zwalczał i spychał do podziemia. Suwerenowi powie się, że szykany w środowisku artystów, aktorów czy pisarzy są spowodowane “patriotycznym sprzeciwem” wobec sztuki libertyńskiej. Identyko było w hitlerowskich Niemczech i w Sowietach. Nawet podobne słownictwo. Historia rozwoju społecznego cofnęła nas w przeszłość.

No i Konstytucja. To już osobisty projekt Dudy, gdyż on, strażnik z nadania narodu, wielokrotnie ją złamał. Nowa Konstytucja ma znacznie utrudnić, albo wręcz uniemożliwić utratę władzy przez PIS. Prezydent otrzyma szersze prerogatywy. Ustawa zasadnicza ma więc okopać reżym i uczynić mafię PISowską bezkarną.

PISowski Trybunał Konstytucyjny potwierdzi, albo zaprzeczy. W zależności od potrzeb partii. Jeżeli Przyłębska już nie będzie chciała żyrować temu świństwu, bo może jej wystarczy, to PIS znajdzie kolejnego figuranta. Piebiak jest dobrym kandydatem. Są na to pieniądze, a ludzie o niewolniczych osobowościach chętnie wystawiają swój honor na sprzedaż. Dyktatura PISowska nie tylko zniszczyła młodą, polską demokrację, ale skorumpowała moralnie wielu obywateli. Świństwo więc, jak u Orwella, albo w Sowietach, urosło do patriotycznego czynu. I gdy zeświniony obywatel otrzymuje order uznania, stanowisko, awans, staje się wzorem do naśladowania, zaraża innych, i tworzy wspólnotę małych, pospolitych ludzi, połączonych resentymentem i cwaniactwem. Jeżeli PIS wygra wybory, to ta wspólnota otrzyma rangę “prawdziwego” polskiego narodu.

Cała reszta to zdradzieckie mordy i zaraza

Dariusz Wiśniewski

Foto: Polskie rqdio24.pl

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: