Kościół prześladuje ofiary pedofilów w sutannach?

0
293

Tomasz Sekielski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy śledczych w Polsce.

Współtworzony przez niego program publicystyczny „Teraz My!” pomógł w ujawnieniu wielu afer i kontrowersji w krajowej polityce. Teraz dziennikarz ujawnił, jak zastraszane są ofiary pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski po latach kariery telewizyjnej pracuje obecnie dla portalu Onet.

Nadal jednak prowadzi swoją śledzczą działalność i stara się ujawniać niegodziwości polityków i innych osób tzw. zaufania publicznego. Niedawno na jego celowniku znalazł się Kościół, który za uszami ma naprawdę wiele.

Pomimo działań mediów i obywateli, których celem jest zakończenie toczących polski katolicyzm skandali, duchowni nadal czują się bezkarni w wielu sprawach. Szczególnie dotyczących wykorzystywania seksualnego nieletnich. Tomasz Sekielski ujawnia gangsterskie metody jednej z polskich kurii

Choć co jakiś czas dochodzi do głośnych wyroków, a niedawno zapadł precedensowy wyrok o nałożeniu na Kościół obowiązku wypłaty zadośćuczynienia ofierze księdza-pedofila, wysoko postawieni księża z ugruntowaną pozycją pozwalają sobie na bardzo wiele. Jeden z przykładów takiego zachowania ujawnił dziś Sekielski. Dziennikarz udostępnił dziś na swojej facebookowej stronie nagranie rozmowy z mężczyzną o imieniu Tomasz, który jest ofiarą księdza-pedofila. Pochodzący z Grąd-Woniecka mężczyzna poinformował telefonicznie o tym, jak został zastraszony przez nasłanego przez swojego oprawcę mężczyznę.

Jak wynika z relacji, Tomasz wracał nad ranem z pracy do domu, gdy drogę jego pojazdowi zajechała czarna Honda, której numery rejestracyjne zaczynają się litrami „WO”. Kierowca miał wysiąść z samochodu i zażądać, aby ofiara nie kontaktowała się z dziennikarzami, nie drążyła wywleczonej sprawy oczywistych przestępstw pedofila w sutannie, oraz pisemnie zrzekła się zadośćuczynienia.

Bandyta, którego twarzy Tomasz nie pamięta, przekazał także, iż wszystko ma odbyć się w ciągu trzech dni. W przeciwnym wypadku ofiara może spodziewać się, delikatnie mówiąc, niemiłych konsekwencji. Miejmy nadzieję, że post Sekielskiego pomoże nie tylko w odnalezieniu sprawcy szantażu, ale także w ukaraniu księdza, który go wynajął. Podobne akcje są niedopuszczalne i powinny być surowo karane. To może być początek szerszej inicjatywy Zszokowany opowieścią rozmówcy Sekielski poprosił fanów, by pomogli w poszukiwaniach stręczyciela i jego mocodawców. Dziennikarz prosi o udostępnianie i pomoc w śledztwie.

Miejmy nadzieję, że będzie to początek szerszej inicjatywy, która pomoże wyplenić zboczeńców i przestępców z Kościoła i nauczy ich, że nie istnieje coś takiego jak bezkarność. #ksiądzpedofil, #pedofiliawkościele, #telewizja, #TomaszSekielski.

Foto: wloczkolandia.blogspot.com|

 

Tekst i wideo: @Życie 24h

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: