Korupcyjny układ sędziów PiS

0
209

Dzisiaj po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą części list poparcia kandydatów,  do tak zwanej Krajowej Rady Sądownictwa wiemy już dlaczego tak bardzo PiS bał się ich ujawnienia. I tak dla przykładu podpisy pod kandydaturą pani sędzi Furmanik, to ludzie, którzy zostali awansowani przez PiS, czyli ministra Ziobro.

Dzisiejsza publikacja potwierdza najgorsze obawy, iż mamy do czynienia z klasycznym kupczeniem i handlem stanowiskami, w zamian za wymierne korzyści. Jak widać z list, poparcia udzielono w zamian za awans i inne korzyści. Nie zostały rozwiane wątpliwości, czy niektórzy z kandydatów zdobyli wymagane poparcie 25 sędziów.

Zdaniem autorów publikacji dochodziło do tak zwanej podstawki, czyli poparcie sędziów przekazywano kandydatom, którzy nie uzyskali wymaganych 25 podpisów.

Jak zauważyła Kamila Gasiuk Pihowicz, ta sprawa winna zostać wyjaśniona przez niezależną prokuraturę i niezależne sądy, na gruncie prawa karnego.

Opinia publiczna ma prawo wiedzieć jakie są powiązania osób figurujących na pozostałych listach. Wielu sędziów, którzy podpisali się na listach otrzymało od PiS awanse życia.

Listy poparcia dowodzą, iż mamy do czynienia z sitwą stworzoną przez PiS, z korupcyjnym układem, w sądach PiS, który zapowiadał walkę z układami, stworzył własny skorumpowany układ.

Podczas konferencji przypomniano, iż PiS przerwał kadencję KRS, po to, aby umieścić tam swoich ludzi. Przy okazji złamano Konstytucję i wszelkie zasady dobrej legislacji.

Tak prawdę powiedziawszy, to dzisiejsza publikacja pokazuje, iż w sądach stworzono skorumpowany układ, powstały w wyniku kupczenia stanowiskami i zwykłego politycznego łapówkarstwa.

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: