Koronawirus i kościelna kasa

0
94


Świat walczy z pandemią koronawirusa. Dzisiaj w USA wchodzą w życie restrykcje dotyczące podróży.  Odwoływane są imprezy sportowe. Zawieszono rozgrywki wielu lig sportowych jak NBA. W USA mamy już 1665 przypadków zarażenie koronawirusem. Liczba ta cały czas rośnie. Zamykane są szkoły, uniwersytety, przedszkola. Podejmowane są inne nadzwyczajne działania. Niektórzy eksperci, lekarze, twierdzą, że Polska i tak podejmuje niedostateczne działania dla opanowania zasięgu pandemii. Ich zdaniem Polska realizuje scenariusz włoski. Można mieć nadzieję, iż nie będzie tak źle. Choć nie o nadzieję powinno tu chodzić.

Choć sporo robimy, aby najgorszy z możliwych scenariuszy zrealizować.

Nie jest zaskoczeniem, iz koronawirus dopada ludzi sportu, którzy siłą rzeczy uczestniczą w masowych imprezach, z udziałem tysięcy ludzi. Zarażeni są piłkarze słynnych klubów jak Ac Milan i Juventus Turyn.  Koronawirusa posiadają trenerzy Arsenalu Londyn i Chelsea.  W Polsce odwołano imprezy masowe, zamknięte są kina, teatry, szkoły, przedszkola. Podjęto nadzwyczajne środki, aby ograniczyć zasięg pandemii. Boleśnie odczuje to gospodarka. To także już wiemy, świat coraz bliżej jest globalnej recesji.  Zawieszając imprezy masowe, nawet pisowski minister zdrowia wzywa swoich rodaków do pozostania w domach. Niedzielne msze święte z wodą święconą i koumnijnymi opłatkami, mogą stać się wylęgarnią epidemii, wylęgarnią epidemii. Pozostawiając kościoły otwarte, narażamy tysiące ludzi, na możliwość zarażenia się koronawirusem. Tymczasem biskup Gądecki wzywa do zwiększenia ilości mszy.

Wierzyć się nie chce, że to dzieje się naprawdę.

Tak naprawdę, to właśnie w takich momentach najbardziej widać,  jaką instytucją jest Kościół katolicki. Liczy się dla nich tylko woda święcona i kasa. W Polsce podobnie jak w USA, z powodu nieodpowiedniego przygotowania przez władze wykonuje się bardzo niewielką ilość testów, znacznie mniej niż we Francji, czy Niemczech.

A swoją drogą słuchając nagrania przygotowanego przez Zbyszka G., widać,iż pokłady głupoty są niewyczerpane. Żyjemy w czasie dziwacznego odesłania nauki do piwnicy. Nie widzę powodu, aby rządzić nami miała głupota.

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: