Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

0
579

Za dwa tygodnie wybory samorządowe.  Koalicja Obywatelska spotkała się na konwencji w Warszawie.  Była to ważna konwencja, podczas której padło wiele mądrych słów. Padły one w wystąpieniach Grzegorza Schetyny, Jerzego Buzka, i przyszłego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który przedstawił jakby europejski kontekst wyborów samorządowych, gdzie decydować będziemy o swoich małych Ojczyznach.

Występujący na konwencji mówili o pochwałach pod adresem Warszawy, od osób przyjeżdżających z zagranicy do polskiej stolicy.

W Warszawie wyczuwalny jest duch wolności, duch różnorodności, nadające charakter temu miastu i tego Warszawa odebrać sobie nie da.

Grzegorz Schetyna mówił o nowej kaście społecznej, kaście społecznej, kaście pisowskich milionerów, którzy przyjeżdżają do Warszawy załatwiać swoje geszefty. Oni nie lubię Warszawy, gdyż nie lubią miejsc, których nie kontrolują, które nie przynoszą im dochodu. Jak to wygląda przekonaliśmy się w Radomiu, gdzie pisowcy geszefciarze, zmienili trasę przebiegu drogi, tak, aby działkach, który kupili, zrobić interes życia. Dla umożliwienia pisowskiego przewału ludzie stracą domy i dorobek życia. Dla PiS-u nie liczy się pielęgniarka z Przemyśla, czy samotna matka wychowująca dziecko. Liczy wyłącznie zysk finansowy i potencjalne głosy.

Jerzy Buzek był premierem, który wprowadzał reformę samorządową. Przypomniał jak wyglądały polskie samorządy na początku i jak to zmieniło się po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Buzek przypominał jak wielką wartością także dla samorządów jest członkostwo Polski w Unii Europejskiej.  W jego wystąpieniu padły twarde liczby, których zakwestionować nie można.

Jednak będąc członkiem wspólnoty trzeba przestrzegać panujących tam praw.  Dlatego tak ważnym jest, aby głosować na kandydatów proeuropejskich jak Rafał Trzaskowski, którzy nie będą polskich miast odsuwać od Europy. Ludzie PiS nie rozumieją, iż można dać pieniądze na teatr i nie kontrolować tego, co tam się wystawia, nie rozumieją, że ludziom sztuki można pozostawić swobodę tworzenia.

Zapraszamy do wysłuchania tych dwóch wystąpień, za chwilę programowe wystąpienie Rafała Trzaskowskiego

Osobno opublikujemy wystąpienie Rafała Trzaskowskiego, podczas którego przedstawił on swój program dla Warszawy.

Foto: fakty.interia.pl

Wideo 1 i 2: @Platforma Obywatelska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: