Kontrowersyjna decyzja Chicagowskiej Policji

0
799

Specjalna Komisja Chicagowskiego Departamentu Policji zadecydowała, iż czterech oficerów policji, którzy byli na miejscu tragedii, gdzie oficer Jason Van Dyke zastrzelił czarnoskórego nastolatka Logana McDonalda i była oskarżana o niedozwolony wpływ na prowadzone dochodzenie, poprzez jej tuszowanie, może wrócić do służby.

Czterej funkcjonariusze to: Janet Mondragon, Daphne Sebastian, Ricardo Viramontes oraz  Sgt. Stephen Franko , Wspomniani funkcjonariusze pozostawali bez zapłaty od sierpnia 2016 roku. Decyzja wewnętrznej Rady policyjnej nie kończy sprawy. Oficerom mogą jeszcze zostać postawione zarzuty kryminalnej natury. To zupełnie inna sprawa. Sprawa jest w tej chwili rozpatrywana przez sąd.

Superintendent chicagowskiej policji Eddie Johnson ogłosił w poniedziałek wieczorem, że decyzja Rady nie pozostawia szefowi policji wyboru, policjanci będą otrzymywać wynagrodzenie, jednak nie wrócą na razie do służby na ulicy. Johnson stwierdził, że decyzja ta nie zmienia jego oryginalnych rekomendacji dla Rady.

To z pewnością bardzo kontrowersyjna decyzja policyjnej Rady.  Nie będzie ona sprzyjać budowie zaufania pomiędzy lokalną społecznością zwłaszcza na południowej stronie miasta, a Departamentem Policji.

W czasie minionego weekendu w Chicago postrzelonych zostały w sumie 32 osoby. Bez wzajemnego zaufania, problem nasilającej się przestępczości nie zostanie rozwiązany.

Prawda jest taka, iż społeczeństwo przegrywa wojnę z narkotykami, głównie z powodu powszechności ich zażywania. Gro narkotyków trafia do USA za pośrednictwem Meksyku, który jest państwem skrajnie skorumpowanym,  upadającym, aczkolwiek do zwalczania handlu narkotykami nie przyczyni się budowa muru na granicy w Meksykiem.  Przypuszczam, iż w dziedzinie narkomanii najgorsze ciągle przed nami. Meksykańskie kartele są coraz lepiej zorganizowane działają globalnie, dostarczają narkotyki nie tylko do USA, ale pokrywają większość zaopatrzenia z Europie, w tym w Europie Wschodniej, także w Polsce, gdzie spożycie narkotyków, wraz z rosnącą zamożnością społeczeństwa, także rośnie.  Z posiadanych przez nas informacji wynika, iż do budowy pozycji meksykańskich karteli przyczynili sie wysoce wyszkoleni oficerowie służb specjalnych z dawnego Układu Warszawskiego.Inna sprawa, to fakt, iż handel narkotykami do zajęcie dostarczające ogromnych dochodów.  Nawet obecnie  tak zwane służby mogą w ten sposób zobywać pozaksięgowe dochody. Wiemy, że takie operacje były prowadzone w czasie zimnej wojny, wiele wskazuje, że są prowadzone nadal.

Wideo: Chicago World News

Foto: Business Insider

Andrzej Jarmakowski

WordPress › Error

There has been a critical error on this website.

Learn more about troubleshooting WordPress.