Konfiskata prewencyjna, nowy bandycki pomysł Ziobry

0
36


Tego jeszcze nie było. W Polsce pojawiają się księżycowe propozycje prawnicze, rodem z III Rzeszy. Zbigniew Ziobro wymyślił sobie termin „konfiskaty prewencyjnej”, dokonywanej bez żadnego wyroku sądu, ot tak sobie. Zgodnie z tym pomysłem  państwo, czyli Ziobro ze swoim bandyckim ministerstwem będzie mogło przejmować majątki, które w ciągu ostatnich pięciu lat były w posiadaniu podejrzanego lub oskarżonego o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Kluczowe jest, że nie będzie mieć znaczenia, kto obecnie jest właścicielem majątku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dostał zielone światło w tej sprawie – informują media.

Projekt, o którym mówi się w Polsce jest zupełnie niesamowity. Państwo będzie mogło zająć nieruchomości, biżuterię, inne papiery wartościowe, ale nie będzie musiało udowadniać, że majątek pochodzi z przestępstwa. Najpierw resort Ziobry wyda decyzję, a potem obywatel będzie musiał udowadniać swoją niewinność, jak już nic nie będzie miał.

Jak dowiaduje się nasza redakcja, sprawa ma stanąć na posiedzeniu rządu zaraz po wakacjach. Nie będzie potrzebny wyrok sądu, inne inne ceregiele. Ziobro, albo jego ludzie, zadecydują, stracisz wszystko, a potem się martw. Granda w biały dzień.  To oczywiste, iż jest to pomysł rodem z III Rzeszy, wystarczy popatrzeć, jak III Rzesza przejmowała majątki żydowskie. Tutaj także bandyta Ziobro, będzie mógł każdemu zabrać wszystko, na zasadzie swojego urojenia. Coś mu się będzie wydawało i tyle.

Państwo polskie staje się tworem bandyckim, czego dowodem takie chore pomysły.  To jest tak. Chcesz prowadzić biznes w Polsce, musisz liczyć się z bezprawiem. Mogą zabrać wszystko, a ty biegaj sobie po sądach i dochodź sprawiedliwości w sądach zależnych od Ziobry. Jak sędzia wyda wyrok nie po myśli Ziobry, sędzie może zostać wydalony z zawodu.

Dzieje się to w sytuacji, kiedy rośnie zadłużenie Polski, osiągając rekordowy poziom 1.5 biliona złotych, co zachęci bandycki resort do szerszego stosowania konfiskaty prewencyjnej.

Rekordowe straty  zanotowały także spółki skarbu państwa zarządzane przez PiS. Sytuacja finansowa państwa PiS staje się dramatyczna, więc i działania mogą być dramatyczne. Przecież czołówka PiS zdaje sobie sprawę, że jak to ich państwo upadnie, to pójdą siedzieć! Tak więc robisz interes z Polską, pamiętaj, możesz wszystko stracić. I żeby nie było potem, że nikt nie ostrzegał przed bandytami.

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: