Konferencja prasowa – Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska

0
186

Żyjemy w trudnym czasie. Posłowie wybrani zostali na dobre i złe czasy. Powinni podejmować działania mające na celu ułatwienia życia, podnoszące jakość życia. Szczególnie ważne jest to w czasie tak trudnym, jak pandemia. Potrzebne są rozwiązania, które pomogą ludziom przetrwać tudny czas. Opozycja już dwa tygodnie temu zgłosiła odpowiednie propozycje, między innymi zwalniające Polaków z opłat ZUS, zwiększające nakłady na służbę zdrowia, gwarantujące dochody w trudnym czasie.

Może propozycji opozycji są złe. Może, jeżeli tak jest, to rząd powinien przedłożyć swoje propozycje. Posłowie powinni je przeczytać i przygotować się do merytorycznej dyskusji. Póki co na porządku obrad najbliższego posiedzenie Sejmu jest zmiana regulaminu Sejmu. Zmiana, która ma umożliwić zapewne przyjecie jakiś nadzwyczajnych rozwiązań. Jak uczy praktyka będzie to jakaś ustawa, pełna błędów prawnych, ustawa dostanie dostarczona w ostatniej chwili, tak, że posłowie nie będą mogli jej przeczytać. Uchwalona zostanie nad ranem, w czasie, gdy wszyscy padać będą ze zmęczenia.

Rząd Mateusza Morawieckiego kompletnie zmarnował ostatnie tygodnie, nie potrafił przygotować żądnych poważnych merytorycznych propozycji.  Skoro rząd nie potrafił, niech skorzysta z rad i gotowych, już propozycji opozycji, które złożone zostały do laski marszałkowskiej.

W obecnej dramatycznej sytuacji, Polacy oczekują konkretnych rozwiązań, a nie debaty nad regulaminem Sejmu.  

Wideo: @Platforma News