kompromitujące PiS fakty w aferze KNF

0
755

Dla nikogo nie ulega wątpliwości, iż cyrk z postawieniem zarzutów urzędnikom KNF, w tym Wojcichowi Kwaśniakowi ma przykryć prawdziwą aferę KNF, czyli słynną już nagraną rozmowę, gdy Marek Chrzanowski proponował Leszkowi Czarneckiemu korzyści w zamian za łapówkę w wysokości 40 milionów złotych.

 Cały czas wychodzą nowe kompromitujące PiS Fakty.  Mówiono o nich jeszcze przed weekendem podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie. Wojciechowi Kwaśniakowi zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych w sprawie SKOK Wołomin.

Ciekawe SKOK ten dostał dwie pożyczki stabilizujące.Pierwszą instytucją, która powinna kontrolować SKOK Wołomin, była Krajowa Rada SKOK. PiS, wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim gorąco zabiegali o to, aby KMF nie mógł kontrolować SKO-ów.

Na szczęście dla członków SKOK PO przeforsowała w Sejmie,iż KNF zyskał uprawnienia kontrolne wobec SKOK. Skoro Rada Krajowa SKOK dwukrotnie SKOK Wołomin udzielała pożyczek stabilizacyjnych, musiała zdawać sobie sprawę, z fatalnej sytuacji tej kasy. Kto stał na czele Rady Krajowej? Senator Grzegorz Bierecki z PiS. Dlaczego nie uczynił on nic dla ratowania tej kasy, nie zainteresował się sytuacją? Nie przeszkadzało to senatorowi zakładać szemranych spółek w Luksemburgu.

SKOK Wołomin, już będąc w kłopotach, był nagradzany przez spółki medialne związane z  senatorem Biereckim.

Na przykładzie tym widać jak bardzo potrzeba jest Sejmowa Komisja Śledcza w sprawie SKOK. Co takiego PiS chce ukryć?

Foto: superbiz.se.pl

Wideo: PRESS.WARSZAWA