Kompromitacja opozycji w Sejmie

2
147


To co się stało dzisiaj w Sejmie jest wielką kompromitacją opozycji, całej opozycji. Ta kompromitacja rzutować będzie na całą kadencję nowego parlamentu.

Opozycja mogła wyrzucić do kosza kontrowersyjną ustawę PiS, która ma dyscyplinować sędziów, czyli represjonować ich, jeśli orzekać będą zgodnie z własnym sumieniem.

Opozycja mogła ustawę wyrzucić do kosza, tyle tylko, że część posłów Koalicji Obywatelskiej, SLD i PSL nie przyszła na głosowanie. Co więcej, opozycja oddała też pole w drugim głosowaniu – i straciła czas na zadawanie pytań.  Najpierw w parlamencie głosowano samo wprowadzenie jej do porządku obrad. Za głosowało 201 posłów, a przeciw 193. Wystarczyłoby więc, żeby na sali było o dziewięcioro więcej posłów opozycji, a rzeczona ustawa nie mogłaby być dzisiaj procedowana. Potem jeszcze opozycja przegrała głosowanie o skrócenie debaty, gdyż dalej posłowie opozycji spali. Wierzyć się nie chce, że to dzieje się naprawdę. PiS od opozycji dostał dzisiaj cenny prezent. Być może prezent ten pozwoli na ostateczną likwidację  trójpodziału władzy.

Pytany przez portal Onet.pl Borys  Budka, powiedział, iż nieobecność posłów opozycji na tak ważnym głosowaniu jest niedopuszczalna. Już dzisiaj o 12 w południe zbiera się Klub KO, który ma omówić sytuację. W tej chwili nie wiemy co się stało, czy nieobecnych posłów zatrzymano siłą, nie wpuszczono do Sejmu, czy związano im nogi.  W każdym razie krucha pisowska większość mogła przegrać głosowanie, gdyż też nie wszyscy posłowie PiS byli obecni. Opozycja miała więc jedyną w swoim rodzaju szansę, na załatwienie sprawy ustawy represyjnej. A tak PiS dostał zupełnie niespodziewaną pomoc.

Po przegranych na własne życzenie głosowaniach, nawet znakomite wystąpienia posłów opozycji mają symboliczny charakter. Za kuriozalne i absurdalne wydają mi się tłumaczenia o przedłużeniu się posiedzenia jednego z zespołów. Powiem ostro, do dupy z taką opozycją! Czy wy się w ogóle do czegokolwiek nadajecie?  Po jaką cholerę tysiące ludzi marznie na mrozie, chodzi na manifestacje? Po co to wszystko, skoro w decydującym momencie posłowie opozycji są nieobecni!  Powiem szczerze, szlag mnie trafia jak patrzę na tę debatę, na hasła i wystąpienia opozycji! Powinno to być zupełnie inaczej. Co z tego, że wystąpienie Budki było znakomite.

Janusz Jaskółka

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

  1. Dawno o tym pisałem, że Schetyna ma jakiś układ z Kaczyńskim (niekoniecznie na piśmie, może porozumienie) to nie wierzyliście, ostro mnie atakowaliście. I co z tego, że wyszło na moje? Powtarzam, że Schetyna tak bardzo nienawidzi Tuska, że woli sprzyjać PiS-owi i Kaczyńskiemu. Przecież PO nie walczy, to eunuchy. A kurdupel i jego szczeniaki (podwórkowe kundelki) ujadają na całego.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: