Komisja Macierewicza dotrze do swojego Pacanowa, najciekawsze dopiero przed nami

1
555

Jeżeli ktokolwiek sądził, iż tak zwana rekonstrukcja rządu przynajmniej w niewielkim stopniu obniży poziom paranoi w polskim rządzie  ,  czy mówiąc inaczej wewnątrz „grupy trzymającej władzę”, to powinien porzucić wszelką nadzieję. Nie po to Antoni Macierewicz, po usunięciu z MON został szefem słynnej, nie tylko w Kocborowie, Podkomisji Badającej katastrofę smoleńską, aby poziom obłędu obniżać.  On ma wymyślić coś, aby paranoję szefa, czyli Jarosława Kaczyńskiego uwiarygodnić i co więcej uwiarygodnić, polityczną zemstę na znienawidzonych kanaliach, jak łaskawie określił swoich wrogów z sejmowej mównicy.

Jesteśmy nawet w stanie precyzyjnie określić kiedy nastąpi  owe” szczytowanie”. Będzie to w okolicy, a może nawet w samą rocznicę katastrofy, kiedy Komisja ma przedstawić swój raport. Wówczas przekonacie, się, że poziom paranoi osiągnął szczyt Wezuwiusza, który grzmi,  miota z krateru ogromnymi ilościami ognia i zagłady. Porównania z ogniem i zagładą są modne, więc ku przestrodze powiedzmy, że wojny w przeszłości wybuchały,  nie tylko z powodu gołym okiem widocznego urojenia.

Przyznam się szczerze, iż trochę jestem,  ostatnimi enuncjacjami płynącymi z Podkomisji rozczarowany. Liczyłem na więcej inwencji. W historii prac podkomisji mieliśmy już prawie wszystko. Była bomba termobaryczna, ale twórca tego akurat urojenia uciekł do Ameryki.  Była sztuczna mgła, bomba magnetyczna i inne cuda. Jak wynika z oświadczeń podkomisji do gry wraca specjalista i wybitny znawca w dziedzinie parówek, odgrzewanych w mikrofali,  czyli Wiesław Binienda. Historia związków Biniendy z pracami Macierewicza, pokazuje, że możliwe jest każde urojenie, zaś żadne granice w tej materii nie istnieją.

Na razie Binienda porusza się wcześniej wyznaczonym szlakiem.  Nie ma więc znaczenia mgła, warunki atmosferyczne, w lewym skrzydle wybuchła bomba i ona oderwała skrzydło. Nic to, że rejestratory niczego nie zarejestrowały, fakty milczą, tym gorzej dla faktów. Na uroczystej konferencji prasowej  ogłosić może wszystko. Przecież wcześniej na temat katastrofy smoleńskiej równie twórczo bredzili premier Szydło, prezydent Duda i wszyscy inni wielcy politycy PiS.  Kłamstwo smoleńskie stało się mitem założycielskim satrapii budowanej  w Polsce. W mitach, czy religii wszystko oparte jest na wierze, niczego tutaj zweryfikować nie sposób. W Teksasie istniała sekta hodująca zioła halucynogenne, które  wyznawcy ćpali bez opamiętania. Kiedy kiedyś ktoś przytomny, chciał tych ćpunów wysłać na odwyk, do akcji wkroczyli adwokaci. Sprawa trafiła nawet do Sądu Najwyższego, adwokaci ćpunów oświadczyli, że poprzez zioła ich klienci osiągają kontakt z Bogiem, więc ćpanie ma charakter aktu religijnego.  Sąd Najwyższy nie mógł  zweryfikować, czy ćpuny rzeczywiście kontaktują się za pomocą ziół z Bogiem.  Ostatecznie w imię wolności religijnej  sąd zbzikował i zgodził się na religijne ćpanie. Identycznie z wyznawcami religii smoleńskiej, można się pukać w czoło, oni i tak uwierzą nawet  kompletnie wcześniej skompromitowanym ekspertom, jak Frank Taylor na przykład.

Oczywiście ćpuny z Teksasu nie wyznaczają standardów, ani Macierewicz z Biniędą nie wyznaczają standardów badania wypadków lotniczych.  Raport Macierewicza, będzie pełną kompromitacją Polski i państwa polskiego. Tego państwa dzisiaj i tak nikt nie traktuje poważnie. Raport ten, co dzisiaj już widać będzie drwiną z ludzkiego rozumu. Tam zmieści się każda nawet najbardziej fantastyczna teoria.  Dlatego twierdzę, że wszystko, cały festiwal smoleńskiej głupoty jeszcze przed nami. Przekonacie się, iż wyobraźnia ni ma granic, każde fałszywe, nawet najbardziej absurdalne oskarżenie jest możliwe. Macierewicz udowodni, iż urojenie może być ideologią państwową.

Foto: www.se.pl6

Andrzej Jarmakowski

 

 

 

 

1 Komentarz

  1. Oj tam oj tam ścierwomicrophone i tak udowodni radiomaRYJnej ciemnej masie ze to wszystko był zamach na wartości a rózne miłosze waldki adamy jeden expert oraz jákała temu przyklasná i najprawdziwsza prawda ma byc cudownie objawiona.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: