Komentarz ze strony Platformy Obywatelskiej

0
383

Pewnie przez cały dzień komentowane będą decyzje prezydenta o dwóch wetach dotyczących ustaw o SN i KRS. Nie można wykazywać jakiegoś hurraoptymizmu.  Opozycja oczekuje jeszcze na trzecie weto. Pamiętajmy, iż ustawa o sądach powszechnych daje ministrowi Ziobro ogromną władzę. Ziobro może mianować prezesów sądów okręgowych, kierowników wydziałów w tych sądach. To do tych sądów najczęściej udają się obywatele.

Szkoda, iż prezydent nie wykazywał takiej troski o Konstytucję na przykład przy ustawach o Trybunale Konstytucyjnym.

Ostatnie dni pokazały, że presja ma sens. Bez nacisku, bez manifestacji nie byłoby to możliwe. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa I prezes Sądu Najwyższego i szefa KRS. Sędziowie Sądu Najwyższego podziękują dzisiaj podczas wieczornej manifestacji za poparcie i troskę obywateli o niezależność wymiaru sprawiedliwości.

Dzisiaj protesty się odbędą, wielu manifestujących domagać będzie się trzeciego weta prezydenta. Byłoby ono logiczną kontynuacją wywodu prezydenta dotyczącego uprawnień Prokuratora Generalnego.

Więcej o tym w materiale wideo z konferencji prasowej polityków PO. Politycy twierdzą, iż Duda wszedł na drogę konfliktu z Jarosławem Kaczyńskim.

Wideo: Platforma News

Foto: Super Express

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: