Kolejny zamach na Sąd Najwyższy

0
535

Wczoraj, czyli w środę 17 kwietnia złożony został poselski projekt ustawy, o Sadzie Najwyższym. Projekt złożony został przez grupę posłów PiS, ale tekst ustawy przypomina ustawy przygotowywane przez ministerstwo Zbigniewa Ziobry. Politycy Koalicji Europejskiej zorganizowali dzisiaj w parlamencie konferencję prasową, wskazując, iż projekt ustawy narusza zasady praworządności zapisane w polskiej Konstytucji.  Postanowili, w trakcie konferencji pokazać zgubne skutki przyjęcia projektu posłów PiS. Nie ulega wątpliwości, że projekt ustawy narusza także unijne standardy praworządności. To fragment, etap procesu wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej. Trzeba sobie powiedzieć, iż nie da się pogodzić unijnych standardów praworządności, z systemem prawnym wprowadzanym w Polsce, przez Prawo Sprawiedliwości.

Jak proponowane zmiany w Sądzie Najwyższym naruszane są przepisy Konstytucji w trakcie konferencji mówiła poseł Kamila Gasiuk Pihowicz.

Stwierdziła ona, iż ustawa ta otwiera nowy front w wojnie Polski PiS z instytucjami Unii Europejskiej. W normalnej sytuacji ustawa taka zostałaby zablokowana przez Trybunał Konstytucyjny. Normalnych warunków w Polsce nie mamy, Trybunał Konstytucyjny praktycznie nie funkcjonuje. Obecnie w instytucjach unijnych przebiega główna linia frontu w walce o polską demokrację.

W konsekwencji przyjęcia takiej ustawy są dla Polski jasne. Polska jako kraj nie przestrzegający zasad praworządności straci miliony euro.

Gasiuk – Pihowicz wskazała przepisy ustawy naruszające zasady praworządności.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej, zwłaszcza, iż polonijne media ignorują takie tematy.

Piszę krótko, gdyż proszę nas zrozumieć, czytamy także raport Roberta Muellera, który dzisiaj został udostępniony.   Powiedzmy sobie szczerze, lektura zajmie kilka dni. Na pewno jednak treść raportu rażąco odbiega od uwag przedstawionych przez Prokuratora Generalnego USA Barra, w trakcie porannej konferencji prasowej.  

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: