Kolejny test północnokoreańskiej rakiety balistycznej

0
351

Korea Północna przeprowadziła kolejny test  z rakietą balistyczna. Rakieta koreańska wzleciała na najwyższą wysokość,  z dotychczas osiągniętych  przez reżim Kima. Oficjalna koreańska agencja prasowa stwierdziła w oświadczeniu, iż test ten jest odpowiedzią na politykę prowadzoną przez lunatyka Trumpa.

Prezydent odpowiedział, iż problemem sie zajmie, nie grożąc tym razem ogniem piekielnym i innymi okropnościami.  W gruncie rzeczy test po raz kolejny pokazał bezsilność Ameryki i społeczności międzynarodowej wobec reżimu Kima.

Oczywiście próba potępiona została przez Rosję i Chiny i co z tego? Oba mocarstwa nie chcą dopuścić do upadku reżimu Kima, aby nie doszło do zjednoczenia Korei i powstania nowego azjatyckiego gospodarczego tygrysa, co znacznie wzmocniłoby geopolityczną pozycję Ameryki. Dlatego Waszyngton może ogłaszać kolejne sankcje, jednak Chiny z Rosją razem nie pozwolą zginąć Kimowi.

Cała sytuacja pokazuje, że prezydent w gruncie rzeczy nie posiada dobrych opcji, może jedynie bezradnie przyglądać się  jak Kim, ze swoją bandą gra mu na nosie.

Oczywiście reżim Kima jest organizacją zbrodniczą.  Cały ten reżim zasłużył na dożywotnie wiezienie, zakładając, że nie stosujemy kary śmierci.

Akcja militarna jest jednak mało pradopodobna, ze względu na ogromne, przewidywane straty w rejonie aglomeracji południowokoreańskiej stolicy. Amerykanie prężyli muskuły, w rejon Korei wysłały trzy lotniskowce. US Navy upowszechniła nawet wideo, pokazując  jak trzy silnie eskortowane lotniskowce płyną obok siebie. Robi wrażenie. Lotniskowce wrócą wkrótce z wycieczki i pewnie, tyle to będzie. Tak więc geopolityczne interesy Chin I Rosji, powodują, że społeczność północnokorańska musi  znosić potworny ucisk zbrodniczej dykatury.

Ameryka nie chcąc rozpoczynać wojny, która nie ograniczy sie tylko do półwyspu koreańskiego, może ogłaszać rozmaite deklaracje i tyle.

6 grudnia, niestety za zamkniętymi drzwiami, przed Komisją d/s Wywiadu  Izby Reprezentantów drzwiami będzie zeznawał Donald Trump Jr. Tematem przesłuchania będzie między innymi spotkanie z przedstawicielami Federacji Rosyjskiej jakie odbyło się w Trump Tower w Nowym Jorku  w czerwcu 2016 roku. W poniedziałek przesłuchiwano w Kongresie, rosyjską tłumaczkę uczestniczącą w tym spotkaniu.

Na Kapitolu coraz więcej spekulacji dotyczących ewentualnej, prawdopodobnej współpracy, byłego doradcy prezydenta Trumpa d/s bezpieczeństwa generała kelly’ego z Robertem Mullerem. Mówi się, że Kelly przestał wymieniać się informacjami z adwokatami reprezentującymi biały Dom. Wielu komentatorów nie wyklucza możliwości współpracy Kelly’ego ze specjalnym prokuratorem prowadzącym dochodzenie, w sprawie domniemanego wpływu Moskwy na kampanię wyborczą w USA. Nie wykluczone, że Kelly chciałby z ten sposób obronić swojego syna.  W Waszyngtonie mówi się, iż obecnie dochodzenie Muellera koncentruje się na J. Kuschnerze. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.

Spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan podczas środowej konferencji prasowej powiedział, iż jeszcze w tym tygodniu Senat powinien głosować za przyjęciem  reformy systemu podatkowego .

Foto: BBC

Wideo: Youtupe Mania

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: