Kolejny dzień polskiego otępienia, głupoty i zacofania mamy za sobą

0
207

Kolejny dzień polskiego otępienia, głupoty i zacofania mamy za sobą

Kolejne państwowe święto z papierowymi koronami na głowach i udawaniem czarnych ludzi na wielbłądach. Jakaś wybitnie polska jest ta tradycja, godna państwowego zaangażowania.
Zwykle nie zabieram głosu w sprawach wolności religijnej, ale dlaczego jest to państwowe święto?
(Czytałem o innej, prastarej tradycji, która czciła 3 boginie życia, przemijania i ponownych narodzin). https://jasnapolska.pl/swieto-trzech-kroli-to-sztuczna-nak…/

Jeśli to jednak nasza tradycja, to nie można się skazić w tym dnu pracą, bo to ludzie muszą wiedzieć, że nie do pracy po dobrobyt trzeba maszerować, ale obdarować władców. Trzeba ubrać koronę, aby wszyscy wiedzieli, że nawet królowie wielbią tego, co od 2 tysięcy lat nie żyje, ale ściąga datki dostarczone, albo przyjmuje je przy domowej wizycie jego przedstawiciela.

Atmosfera przy tym jest przednia, bo to nawet dzieci maszerują w orszaku do żłobu. Obserwują i uczą się, jak królowie wręczają dary. Jeśli oni klękają i wręczają, to, co dopiero pozostały ciemny plebs?

Piękne święto podległości i wdzięczności za życiowy nadzór!

Widzę tu odwołanie do tej samej zasady, która zakazała ciemnocie robić zakupy w niedzielę, aby nie zapomnieli pójść do kościoła na sumę. Dobrze, że jeszcze nie zabronili pełnić dyżurów w służbach i w instytucjach zapewniających dostawy wody, prądu, gazu… Ze szpitalami jest znacznie gorzej, zamykają je na stałe, bo po cholerę władzy PiS-u zajmować się niepotrzebnymi nikomu chorymi? Tylko duże koszty w „zrównoważonym budżecie” generują, a gdy wprowadzili klauzulę sumienia, chorzy mogą się leczyć przez modlitwę wszędzie, a jeśli Bóg im nie pomoże, to, po co mu wchodzić w drogę.

No i jeszcze ten Jurek Owsiak. Zbiera kasę, robiąc konkurencję w zbliżonym czasie i bezczelnie rozlicza się z pieniędzy i zakupów dla dziecięcych szpitali.

Rydzykowi przykazują miliony z budżetu i nikt go nigdy nie rozliczył, bo, po co wzbudzać podejrzenia fiskusa, jeśli nawet bezdomny przekazał drogie limuzyny duchownemu.

Najlepiej mają władze, nie muszą czekać na kolędowy dzień wdzięczności i cały rok mogą przekazywać, obdarowywać, dofinansowywać, nadawać uprawnienia szczególne, zwalniać z VAT-u i akcyzy…

Australia płonie, jesteśmy na progu kolejnej światowej wojny, nasi żołnierze zagrożeni w Iraku, a Duda zwołuje orszak papierowych koron.

Kolejny dzień polskiego otępienia, głupoty i zacofania mamy za sobą. Ciekawy jestem, jakie jeszcze święto państwowe wymyślą nasi etatowi szamani?

Adam Mazguła
Autor: Fot. East News Święto Trzech Króli 2018

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: