Kolejne nie tylko smoleńskie szaleństwa

0
310

Russian Prime Minister Vladimir Putin (L) and his Polish counterpart Donald Tusk attend a video conference as they visit the site of a Polish government Tupolev Tu-154 aircraft crash near Smolensk airport on April 10, 2010. A plane carrying Polish president Lech Kaczynski and much of the country's military and state elite crashed in thick fog in Russia on Saturday killing all 96 people on board in a blazing inferno. AFP PHOTO / RIA NOVOSTI / POOL / ALEXEY NIKOLSKY

Niespodziewanie wróciła sprawa katastrofy smoleńskiej, za sprawą taśmy rzekomo cudownie odnalezionej. Nawet główny kapłan religii smoleńskiej mówił o nagraniu, które od lat znajduje się w internecie jako ważnym dowodzie. Wierzyć się nie chce, że takie rzeczy dzieją się w normalnym świecie.

O nagraniu zrobiło się głośno po wywiadzie szefa MON dla “Gazety Polskiej” i wizycie w pisowskiej TVP Info. Zdaniem ministra wojny, jest to “kluczowy dowód”, który był ukrywany, gdyż pokazuje “jak naprawdę w Smoleńsku nie było”. – Spotkanie miało miejsce trzy godziny po tym, gdy w Rosji ogłoszono, że są pierwsze odczyty czarnej skrzynki z kokpitu. Mamy do czynienia z sytuacją, gdy pierwsze analizy terenu są już skończone. Putin miał całą tę wiedzę, którą przekazał Tuskowi. Premier jednak nie podzielił się tą wiedzą – stwierdził Macierewicz na antenie TVP Info. Z taśmy, którą każdy może sobie zobaczyć nic nie wynika.

Słowa te skomentował już także sam Donald Tusk. – “Wszyscy wiedzą, że w trakcie tego spotkania były obecne kamery polskie i rosyjskie. Towarzyszyło nam wiele osób. To nie są już insynuacje, to są objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii. Szczerze mówiąc, nie chce mi się tego komentować. To jest przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, żeby komentować działania tego człowieka” – powiedział.

https://www.youtube.com/watch?v=l-OZUwnu3es

I na tym sprawę można zakończyć, szkoda to dalej komentować Należy domagać się od organizacji opozycyjnych, aby w przyszłości dokładnie zbadać smoleńskie manipulacje Macierewicza i wytoczyć mu proces karny. Z procesem karnym – moim zdaniem – powinni liczyć się także pomocnicy Macierewicza z jego tak zwanej podkomisji, jak i polonijni pomagierzy, przedstawiający się jako eksperci.

Także świadomość nieuchronności kary powinny posiadać osoby, które zasiadać będą w sądach ludowych, dotyczących reprywatyzacji, o ile takie powstaną. Dobrze byłoby, aby oni także nie posiadali poczucia bezkarności.

W przypadku katastrofy smoleńskiej PiS naraża rodziny poprzez nikomu nie potrzebne ekshumacje na dodatkowe cierpienia. Podkomisja Macierewicza publikuje nieprawdę, ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej, igra polskim bezpieczeństwem.

Reprezentanci Polonii, na przykład jak dzisiaj organizując spotkania z aktorem, z filmu „Smoleńsk” też uczestniczą w budowaniu kłamstwa smoleńskiego. Ośmieszaniem Polonii  jest organizowanie spotkań z aktorami z filmowego kiczu smoleńskiego.

Andrzej Jarmakowski

Foto: SE.pl

Wideo: Youtube.com/wsensie/pl