Kolejne etapy pisowskiego zamachu stanu

0
536

Jak się dowiadujemy, już dzisiaj, czyli w piątek, w trybie pilnym Senat na przyjąć ustawy o KRS i sądach powszechnych. W trybie pilnym zwołano Senacką Komisję Praworządności i Praw Człowieka, które w trybie pilnym, bez poprawek przyjęły ustawy o KRS i sądach powszechnych.

Komisję w trybie pilnym można zwołać w szczególnych przypadkach. Jej przewodniczący nie potrafił wyjaśnić co takiego się stało, że potrzebny jest tryb pilny. Dlatego posłowie PO opuścili posiedzenie.  Komisja wcześniej odrzuciła wniosek senatora Jana Rulewskiego, o odrzucenie ustaw w całości.

Można wnioskować, że już dzisiaj Senat z rana przegłosuje bez poprawek ustawy, dzień wcześniej przyjęte w parlamencie.  Jak wiadomo ustawy te likwidują niezależność sądów i sędziów, zostaną oni w całości podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze. Bezkarni będą pisowcy przestępcy, na przykład ze SKOKÓW.

Przyjecie tych ustaw oznaczać będzie likwidację trójpodziału władzy, fundamentalnej zasady współczesnych demokracji.

W pisowskim zamachu stanu nie mogło zabraknąć ministra Błaszczaka. Niezgodnie z prawem tworzy on Biuro Nadzoru Wewnętrznego. W zamyśle Błaszczaka Biuro  ma zająć  się wszelkimi nieprawidłowościami w pracy służb mundurowych, w tym przypadkami łamania prawa, czy naruszenia etyki zawodowej. Miałoby również weryfikować kandydatów na wyższe stanowiska w policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR. W ten sposób Błaszczak mógłby swoimi ludźmi, wiernymi sługami PiS, obsadzić wszystkie kluczowe stanowiska.

Nie koniec na tym. Co istotne, BNW mogłoby prowadzić czynności operacyjno-rozpoznawcze, jak obserwacje, podsłuchy, pozyskiwanie danych telekomunikacyjnych, pocztowych czy internetowych. Mielibyśmy kolejną służbę, do podsłuchiwania obywateli, dublującą w sumie Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Nowa super służba spowoduje, że Błaszczak zyska pełną kontrolę nad komendantami posterunków policji, będzie mógł zatuszować sprawy takie, jak Igora Stachowiaka na przykład.  Oczywiście w mediach pełno opinii ekspertów, wykazujących bezsens  pomysłu Błaszczaka. Opinie te nie mają znaczenia, gdyż Błaszczak wraz z PiS i tak zrobią co uznają za stosowne. Cóż z tego, że wybitni prawnicy, w mediach intelektualnie, błyskotliwie, mądrze wypowiadają się o czarnym dniu polskiego sądownictwa, po przyjęciu ustaw o KRS i sądach powszechnych. Ich choćby najmądrzejsze wypowiedzi niczego nie zmienią, są jedynie ponurym przypomnieniem, że nie wszyscy jeszcze stracili rozum, postanowiając zlikwidować polską demokrację. Ich opinie są pięknym świadectwem chwili, niestety bez wpływu na rzeczywistość.

Na razie trwa zamach stanu. Polska przestaje być państwem demokratycznym, upodabnia się do Białorusi Łukaszenki, czy Turcji Erdogana.  Wspomniana ustawa daje Błaszczakowi szerokie uprawnienia, które w praktyce pozwolą mu na kierowanie wszystkimi służbami. Pod względem potęgi, po Zbigniewie Ziobro, Błaszczak będzie drugą najpotężniejszą osobą w państwie. Czekamy na decyzje opozycji w jaki sposób zamierza ona przeciwstawić się trwającemu zamachowi stanu, jakie działania podejmie.Nie wykluczone, że już dzisiaj zorganizowane zostaną manifestacje. Nad formami protestu zastanawiają się także polonijne,  niezależne środowiska, nie zmanipulowane przez pisowsko-kościelną propagandę.

Foto; WP Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: