Kolejna próba zastraszenia mediów

2
339

“Macierewicz straszy służbami specjalnymi niezależne media, opinię publiczną i wszystkich tych, którzy chcą drążyć problem Misiewicza – skandalicznej postaci na polskiej scenie politycznej, ale jak się okazuje strategicznej dla PiS, naprawdę mamy do czynienia z chorym państwem, z paranoją” – powiedział na konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak. Zadeklarował, że Platforma Obywatelska “nie przejdzie obok tego obojętnie”.

W związku z podejmowaniem i prowadzeniem w ostatnich dniach działań noszących znamiona przestępstwa wobec osoby szefa gabinetu politycznego MON Pana Bartłomieja Misiewicza, Minister Obrony Narodowej kieruje do prokuratury wnioski o wyjaśnienie sprawy.

Minister zwrócił się także do służb specjalnych z wnioskiem o ustalenie osób i środowisk odpowiedzialnych za inicjowanie i popełnianie tych przestępstw, które polegały m.in. na:

  1. Zamieszczaniu fałszywych informacji, w tym – w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa państwa, na celowo spreparowanym koncie jednego z portali społecznościowych rzekomo należącym do Pana Bartłomieja Misiewicza.
  2. Podżeganiu do popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym formułowaniu fałszywych oskarżeń o popełnienie czynów zabronionych przez osobę posiadającą status osoby publicznej, czemu celowo nadano charakter świadectwa osoby rzekomo biorącej udział w wydarzeniach, które w rzeczywistości nie miały miejsca.
  3. Publicznym pomawianiu urzędnika państwowego o działania przestępcze.

Oddział Mediów

Centrum Operacyjne MON

Komunikat zamieszczony na stronach MON naszym zdaniem dowodzi, że minister Macierewicz przede wszystkim powinien udać na badania psychiatryczne. Nawet nie ma sensu tego komentować, to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności. Do oświadczenia Macierewicza można podchodzić humorystycznie, gdyby nie fakt, że facet ten traktuje to poważnie i podlegają mu dwie tajne służby, jak choćby kontrwywiad wojskowy.

Niestety polityka Macierewicza powoduje, że Polska staje się bezbronna, ale to inna sprawa.

Dobrze w takiej sytuacji, że premier Angela Merkel  mówiła podczas swojej wizyty w Warszwie o tym jak wazne dla demokracji są ważne media.

Wideo: platformawideo

Foto: naTemat.pl

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: