Kogo ochrania Patryk Jaki?

0
622

Rzecz jasna nikt nie oczekiwał, że pisowskie Komisje Śledcze powołane do zbadania prywatyzacji kamienic w Warszawie, czy sprawy Amber Gold cokolwiek wyjaśnią. Komisje te od początku miały być narzędziem walki politycznej i tylko po to je powołano.

Obecnie powstaje uzasadnione  podejrzenie, że Komisja Partyka Jakiego zaczyna chronić  dziwny, tajemniczy układ, jaki powstał wokół Lecha Kaczyńskiego. Dowodem tego może być fakt, iż Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości bał się przesłuchać ważnych świadków w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Nabielaka 9, gdzie mieszkała Jolanta Brzeska. Kamienica ta stała się symbolem dzikiej, wręcz przestępczej reprywatyzacji w Warszawie.

Ponieważ przewodniczący Komisji Patryk Jaki, na ostatnim posiedzeniu Komisji Weryfikacyjnej, podjął działania w kierunku  zamiecenia sprawy pod dywan, posłowie opozycji, Platformy Obywatelskiej postanowili wnieść szereg wniosków do prokuratury.

Prokuratura została poproszona o zbadanie sprawy Pana Arkadiusza Czartoryskiego, który jako wiceminister MSWiA wydał ostateczną decyzję o przekazaniu kamienicy czyścicielowi, który, co należy tu wyraźnie podkreślić,  za kilkaset złotych odkupił prawa do kamienicy od prawowitych właścicieli. W trzy dni po wydaniu tej decyzji, Czartoryski zrezygnował z pracy w ministerstwie. Prokuratura winna sprawdzić, czy ten zbieg zdarzeń jest przypadkiem, czy istnieje związek między decyzją w sprawie kamienicy,  a rezygnacją w pracy w ministerstwie?

Kolejny wniosek dotyczy ówczesnego sekretarza miasta, a poźniejszego komisarza Mirosława Kochalskiego, który w sprawie kamienicy działał na mocy nie ważnego już pełnomocnictwa Lecha Kaczyńskiego, który wcześniej zrezygnował funkcji prezydenta stolicy, mimo to Kochalski podjął decyzję w sprawie kamienicy przy ulicy Nabielaka 9, mimo, iż w parlamencie była już ustawa, na mocy której Kochalski miał zostać Komisarzem stolicy. Prokuratura winna zbadać, skąd ten pośpiech w sprawie tej kamienicy?

Opozycja domaga się także przesłuchania przez Komisję Jakiego Pana Krzysztofa Konrada, ówczesnego dyrektora działu gospodarki mieszkaniowej, jego podpis także widnieje pod tą tragiczną w skutkach decyzją. Posłowie PO domagają się ponownego posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej w sprawie kamienicy przy ulicy Nabielaka 9. Przypomnijmy, iż to w tej kamienicy mieszkała Jolanta Brzeska.  Jej śmierć obciąża polityków PiS, którzy podejmowali decyzję w sprawie tej kamienicy. Jakiemu nie uda się tej sprawy zamieść pod dywan. Dodajmy, że Pan Krzysztof Konrad jest obecnie pracownikiem Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

AJ

Wideo:Platforma News/Youtube.com

 

Foto: WP Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: