Kodeks karny do odrzucenia

0
279


Od trzech i pół roku jesteśmy w Sejmie i w Senacie świadkami wielokrotnego łamania Konstytucji RP. Od trzech i pół roku przez Sejm i Senat przepuszczane są ustawy, które łamią standardy ustawodawcze. Od trzech i pół roku mamy wrażenie, iż uczestniczymy w podważaniu podstawowych zasad ustrojowych państwa polskiego.

Dzisiaj na pierwsze czytanie trafia do Senatu nowy Kodeks Karny. Projekt, który jest bombą atomową podłożoną pod system prawny w Polsce. Ten karygodny projekt przeszedł w Sejmie i także w sposób przyspieszony będzie procedowany w Senacie. Projekt miał być procedowany w przyszłym tygodniu, ale dodano jeden dzień posiedzenia, a dzisiaj w piątek mają obradować senackie Komisje.

Projekt Kodeksu nie został poddany konsultacjom w Sejmie, a powinien być poddany takim konsultacjom. Podobnie było w Senacie.  Kodeks ten jest detonatorem podłożonym pod cały system prawa karnego w Polsce – mówił senator Bogdan Klich – podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie.

Najbardziej cynicznym momentem w tej całej grze z Kodeksem Karnym, którą prowadzi PiS jest sprawa ochrony małoletnich przed przestępstwami natury seksualnej. Jest sprawa ochrony przed pedofilią naszych dzieci i wnuków.

Sprawa pedofilii została cynicznie wykorzystana przez PiS, aby przepchnąć całość zmian w Kodeksie Karnym.

Istotą rzeczy jest to, że przestępstwa pedofilii nie są wystarczająco ścigane, nie są one zgłaszane do organów ścigania. Organa ścigania, same z sienie także nie podejmują stosownych działań.

Istotą zmian obecnie wprowadzanych jest to, iż ilość przestępstw o charakterze pedofilskim ulegnie ograniczeniu. I to jest cały paradoks tego nowego Kodeksu karnego. Kodeks zamiast rozszerzać zakres przestępstw o charakterze seksualnym wobec nieletnich zawęża ten katalog.

Dowodem na to jest art. 20 KK

W trakcie konferencji prasowej przedstawiono ekspertyzę, wskazującą, iż wiele przestępstw o charakterze pedeofilskim, po wprowadzeniu nowego Kodeksu Karnego, nie będzie karanych.

Wniosek z tego jest jeden. Cały projekt Kodeksu karnego jest do odrzucenia.

Od redakcji: Oczywistym jest, iż PIS w tak ekspresowym tempie prowadził zmiany KK,  widząc społeczną reakcję na film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim oraz o ukrywaniu tego zjawiska przez biskupów, przenoszeniu księży z parafii do parafii. Sojusz tronu i Kościoła jest jednym z fundamentów władzy PiS. Nie sposób nie zauważyć, iż projekt KK obecnie rozpatrywany, może spowodować, iż wielu księży uniknie odpowiedzialności.  Czy o to chodzi Prawu i Sprawiedliwości? Zapraszamy do wysłuchania tej ważnej konferencji prasowej. Jeszcze, nie jest za późno, za pomocą kartki wyborczej można przedstawić swój stosunek do proponowanych zmian, które tak naprawdę stworzą parasol ochronny dla wielu pedofilów.

Foto: Bankier.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: