Koalicja Obywatelska wygrywa w miastach, dobry wynik PSL

1
786

Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej zostanie prezydentem Warszawy, PiS lepiej niż cztery lata temu wypadł w wyborach do sejmików wojewódzkich, ale poza kamerami na pewno w PiS zapanował smutek.  Trzaskowski w sondażach ma 54.1% głosów. PiS w Warszawie z kretesem przegrał, gdyż  Jakiego wspomagał rząd, rządowe media, Kościół.  Wielkie miasta są bastionem opozycji, w miastach rządzić będzie Koalicja Obywatelska.

Jednak to Koalicja Obywatelska, dzięki dobremu wynikowi PSL stworzy w wielu województwach większość, a  na pewno ma na to szanse. Może być tak, iż PiS rządzić będzie tylko w jednym województwie. Tutaj trzeba poczekać na ostateczne wyniki.  Tak samo było cztery lata temu. PiS wygrał w kilku województwach, ale bez zdolności koalicyjnej pozostał i pozostanie obecnie w opozycji.

To co najważniejsze, w wielu ważnych miastach jak Warszawa, Łódź, Katowice, Poznań, kandydaci koalicji obywatelskiej wygrali w I turze.  To wielki sukces Koalicji Obywatelskiej!

Hanna Zdanowska wygrała w Łodzi zdobywając 70% głosów. To pogrom PiS-u. Kandydaci PO, Koalicji Obywatelskiej wygrali z Poznaniu i Białymstoku, gdzie też pewnie nie będzie II tury. W wyborach do sejmików wojewódzkich PiS zdobył w granicach 32% głosów.  Grzegorz Schetyna mówił, iż to początek długiego marszu. Jarosław Kaczyński mówił o wygranej, ale to lipa.  Na pewno w PO zapanował optymizm! Jest szansa na pokonanie PiS.

PSL lepiej niż wskazywały sondaże wypadł w wyborach do sejmików wojewódzkich. Informacje o smierci ludowców są zdecydowanie przedwczesne.

Trzeba pamietać, iż PiS w kampanii wykorzystywał telewizje publiczną, brutalnie atakując Koalicję Obywatelską i PSL. Nie pomogła także PiS agitacja w Kościołach.

Foto: se.pl

1 Komentarz

  1. Sondaże, sondażami, a oficjalne wyniki mogą się okazać diametralnie inne. PiS ma na to sposób- długopisy wymazujące się gumką. Gumka w ruch i już krzyżyk jest gdzie indziej.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: