Klimatyczne kłamstwa Morawieckiego

0
107

W Madrycie rozpoczął się kolejny szczyt klimatyczny.  To ważne wydarzenie, gdyż kryzys klimatyczny to największe wyzwanie i egzystencjonalne zagrożenie dla naszej cywilizacji.

Czy polski rząd ma się czym pochwalić w dziedzinie ochrony środowiska? Niestety nie. Polska dla powstrzymania zmian klimatycznych praktycznie nic nie robi. Polska stała się europejskim problemem, blokując konkluzje unijnego szczytu poświęconego temu zagadnieniu.

W Sejmie zorganizowano konferencję prasową na ten temat, wystąpił na niej obok Barbary Nowackiej, Borys Budka, poseł ze Śląska. Zadał on premierowi Morawieckiemu fundamentalne pytanie. Premier Morawiecki co innego mówi w Polsce, a co innego za granicą. W Polsce na spotkaniach z górnikami zapewnia ich, że Polska będzie nadal oparta na węglu. Podobne dyrdymały opowiada prezydent Andrzej Duda, snują ponure opowieści o wielkich złożach węgla o tym, że jeszcze 100 lat, a może i 300 lat polska energetyka oparta będzie na węglu. Natomiast gdy Morawiecki jedzie za granicę nakłada inną maskę i opowiada jak to Polska wspiera Odnawialne Źródła Energii, choć to, totalne kłamstwo. Premier Morawicki kłamie w określonym celu. Pragnie on wyłudzić pieniądze na ekologię, na rozwój OZE, a tak w istocie poszukuje funduszy na finansowanie kosztownych obietnic wyborczych.  Premier co innego mówi w kraju, a co innego za granicą Polski.

Borys Budka wezwał premiera, aby wreszcie, wyborcom w Polsce pokazał swoją prawdziwą twarz.

Polska jest największym hamulcowym w Unii Europejskiej ambitnej polityki klimatycznej. Postawa ta powoduje, iż pozbawieni będziemy wielu funduszy, które wykorzystać można na obniżenie emisji CO 2. Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie sprosta wymogom porozumienia paryskiego podpisanego w 2015 roku. Polska gospodarka coraz bardziej oparta jest na importowanym węglu, którego importujemy coraz więcej, a coraz mniej wydobywamy.

W trakcie konferencji prasowej pytano, w czyim interesie tak naprawdę działa premier Mateusz Morawiecki, skoro polską energetykę, w coraz większym stopniu mamy opartą o węgiel importowany z Rosji. Nie jest to polski interes polityczny!

Należy także zapytać kto zapłaci za tę rządową politykę. Trzeba także pamiętać, iż dzisiaj energetyka wiatrowa, na lądzie, daje prąd dwa razy tańszy, niż ten wyprodukowany w elektrowniach węglowych. Natomiast prąd uzyskiwany z morskich farm wiatrowych, które obiecuje rząd, jest znacznie droższy. Za głupie pomysły rządu PiS zapłacą Polacy, zapłacą przyszłe pokolenia zanieczyszczonym środowiskiem.  Cena ta będzie bardzo wysoka. Dzieci obecnych pisowskich decydentów, będą mogły powiedzieć dziękujemy Wam rodzice, że kazaliście nam żyć w zasmrodzonym środowisku, dziękujemy Wam rodzice, że zniszczyliście nam naszą planetę.

Koalicja Obywatelska przywiązuje wielką wagę do kryzysu klimatycznego. Dlatego zaprezentowana zostanie ustawa „Czyste powietrze”. Także na rozpatrzenie czeka zgłoszony na pierwszym posiedzeniu  Sejmu projekt uchwały o „alercie klimatycznym”. Mam nadzieję, iż Marszałek Sejmu nie schowa tych projektów do zamrażarki.

Zapraszamy do wysłuchania tej konferencji prasowej.

Wideo1 : @Platforma News

Wideo 2: @DW News

Foto: Euronews.eu

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: