Klaudia Jachira pod numerem 64

3
301
Sztab Klaudii Jachiry wprowadza.. .Fot. Rafał Wodzicki

Byłem na spotkaniu wyborczym z Klaudią (nr 13 Koalicji Obywatelskiej), które odbyło się pod numerem 64 na warszawskim Nowym Świecie. Od samego początku kibicuję jej i wspieram na drodze kandydatki na posłankę do Sejmu, więc wypadało się poznać bliżej. Jest coś fascynującego w tym, że osoba w wieku mojej córki, którą zabrało mi Państwo, chce to Państwo naprawiać i że wybrała oryginalną drogę do tego. Jak wiadomo też satyrą walczy z nieprawidłowościami występując w swoich, robionych samodzielnie, z niczego internetowych filmikach, które porywają niejednego od czterech lat. Niejeden filmik jednak jest śmiertelnie poważny, co pokazuje kwalifikacje Klaudii w formułowaniu problemów na poziomie potrzebnym i w Sejmie. Powtarzam: gdy satyryk mówi poważnie znaczy, że sytuacja jest bardzo poważna…

Nowy Świat 64: tu się zadziało. Fot. Rafał Wodzicki

Wymaga to od niej męstwa w znoszeniu wulgarnego hejtu i stalkingu, które wielu czuje się w obowiązku wylewać na nią. W ten sposób właściwie zniszczyli rubrykę posty gości na jej profilu na fb. Na mój sprzeciw wobec ich łajdactw (inaczej nie da się nazwać) ośmielają się twierdzić, że to ja ich obrażam, a że w ogóle się odzywam oznacza, że to się na pewno zakochałem. Do jakiej to paranoi doszło! Ludzie się przyzwyczaili, że jeśli na kogoś się naskakuje to zostaje sam z problemem! Współpraca, lojalność, czy tylko zwykła przyzwoitość to rzeczy nieznane w pewnych środowiskach. Chamstwo się ubezczelniło. Częściowo to jest zjawisko światowe, ale też uprawomocnione przez obecnie rządzących, którzy wylewają krokodyle łzy nad Jachirą i Sokiem z Buraka! Wmawiają bezczelnie ludziom, że to ta urocza Klaudia i prześmiewczy profil satyryczny są zagrożeniami dla Polski!

Prostaczkowie widzą w niej idiotkę, którą należy zamknąć zakładzie psychiatrycznym, czy hejterkę urzędową. Tu widać od razu zalecenia przekazów dnia partii rządzącej. Jak pisałem, do tych biednych ludzi dołączył marszałek Senatu Karczewski i inni działacze PIS, co im wydaje jak najgorszą opinię. Oznacza to przecież, że nie rozumieją głębi przekazu dziełek Kandydatki. Że uważają, że trzeba zamknąć gęby także satyrykom, by lud pogrążył się w kontemplowaniu niezwykłej mądrości takich ludzi jak Karczewski, czy Suski oraz krzyków typu mordy, kanalie z rękami we krwi (pamiętamy jak Smoleńsk, choć nie latamy z takimi transparentami)… Wylewają krokodyle łzy nad hejtem rzekomo produkowanym przez opozycję. Często wydaje się, że to prowokacje we jej imieniu.

Związana z Warszawą i Wrocławiem jak i ja. Wyraziło się to w owym numerze 64, dzięki któremu jestem trochę z Wrocławia. Pod tym numerem przecież zamieszkali dziadkowie po peregrynacjach powojennych wraz Monopolem Tytoniowym. To w warszawskim Monopolu (Reduta Kaliska) dziadek i mama, lat wtedy 17, walczyli w Powstaniu przez 10 dni. W końcu wrocławska fabryka papierosów zamieniła się w Herbapol-Wrocław, który znamy z reklam nervosolu w telewizji. Polecam atakującym ten nervosol: pomoże się powstrzymać przed biegunką hejterską.

Incydent z transparentem uczniowskim i pomnikiem akowskim wstrząsnął pozycją Jachiry. Odezwały się histeryczne głosy, że zbeszcześciła, żeby odwołać, bo akowcy żądają. Już widać starszych ludzi, którzy nie mogą znieść młodości i odmienności. Przypadkowo stalkerzy (przyjaciele akowców?) podgrzewają atmosferę wokół. Zupełnie nietrafione były też wypowiedzi kandydatów Koalicji Obywatelskiej Nitrasa i Lubnauer, oburzonych „straszliwym” postępowaniem Klaudii pod pomnikiem państwa Podziemnego. To ten sam Nitras, którego właśnie cenię za celne wystąpienia sejmowe, za które niesłusznie był karany przez Kuchcińskiego. To ta sama Lubnauer, która nie jest uprzejma zauważyć tego, co piszę w ogóle, ale i do niej. Zawsze są tacy co chcą być lepsi niż sam papież i nie widzą belki w swoim oku. Naprawdę było to porażające widowisko: zabić świetną kandydatkę, bo zrobiła błąd… Nie ma jednak dostatecznej reakcji na chamskich kłamczuchów typu Pawłowicz i Piotrowicz, którzy nie robią satyry, a brutalnie atakują porządnych ludzi wmawiając wszystkim, że to normalne i demokratyczne!

Na zebraniu wyborczym pod numerem 64 okazało się jednak, że popiera Jachirę bardzo wielu starszych ludzi, którzy doskonale rozumieją finezję jej działań. O nic też nie mają pretensji. Starsi ludzie potrzebują młodych, bo przecież wiedzą, że przemiany w kraju tego potrzebują. Nie można grać ciągle tymi samymi. Ja sam, wychowany wśród akowców na spotkaniu byłem z mamy torbą „powstańczą” z którejś rocznicy, na której był napis Polska Walcząca.

Autor i Klaudia (niby się zakochał, bo ją szanuje). Fot. Rafał Wodzicki

Spontaniczna, asertywna, wesoła, ale i potrafiąca patrzyć serio, kulturalna, stabilna emocjonalnie. Jej filmiki osiągają milionowe poziomy odsłon. Patologie państwa stworzonego przez PIS. Twierdzący, że doświadczamy dobrego czasu, mają w niej swojego recenzenta…. Jak w przypadku zalewania kraju kiczowatymi pomnikami smoleńsko-kaczyńskimi oceniają samych siebie ubliżając opozycji i twierdząc, że to dobra zmiana. Nie czekają na ocenę historii i stosują metodę faktów dokonanych. To tak jak bolszewicy twierdzili, ze czas jest dobry i malując wzruszającego ojczulka Stalina z dziećmi coraz większego, jednocześnie niszcząc społeczeństwo straszliwym terrorem.

Klaudia opowiedziała jak to ojciec nauczał ją jak cenną wartością jest wolność. Nie wiedział, że już zaraz będzie ona zagrożona. To przecież nie ta, o której wykrzykuje Kaczyński J. uważając za idiotów nawet wybitnych ekspertów. I dlatego Klaudia podjęła walkę i to niezwykle konsekwentną. Przez cztery lata ma już pokaźny dorobek, który na pewno zaowocuje w Sejmie, gdy ją wesprzemy głosami. Okazuje się, że ma szerokie zainteresowania i jest oczytana.

Nic to nie obchodzi jej napastników. W łajdackiej relacji ze spotkania, pokazanej na jutubie przez Gazetę Polską i wPolityce.pl oraz opisanej w Rzeczpospolitej – widać jak to filmujący, stojący obok mnie, miał przygotować materiał ośmieszający Klaudię. Tu widać poziom dziennikarstwa promowanego przez PIS. Przejęliśmy media (głośno mówią, że tam wyjątkowa demokratyzacja!), powiedzieli i problemem są tylko TVN i GW. Stosują nieuczciwe metody walki, korzystając z mediów rzekomonarodowych, których oglądać nie ma po co. Słusznie redaktor Lis zasugerował im żeby zajęli się sobą, a nie Jachirą, ale przecież tego oni nie zrobią.

Świetnym pomysłem było umieszczenie Klaudii Jachiry na liście warszawskiej. Jak pisze sama na transparentach i ulotkach – może na nią głosować stolica i zagranica. Fani spoza tego kręgu myślą podobno o tym, żeby specjalnie brać zaświadczenia w celu udania się do okręgu warszawskiego… Więc głosujmy na tą, która nie zawiedzie. Cieszmy się, że ją mamy w zasięgu ręki.

RAFAŁ WODZICKI

3 Komentarze

  1. Od razu przychodzi uzupełnić: TVPInfo pokazała trzech ludzi i redaktora. Wśród tych ludzi był Jan Pietrzak, który podniecaliśmy się za komuny. Wiedząc, że on coraz większe absurdy wygaduje i że miasta go nie chcą już – zaproszono go jako człowieka już bez hamulców. No i naubliżał Klaudii od ździr, co nie było hamowane przez nikogo. Ta cyniczna manipulacja (także na szkodę starego człowieka, który się starzeje w kiepskim stylu) pokazuje charakter tych “przejętych” mediów (słyszałem dokładnie) co to mają być pluralistyczne. Na tym tle Klaudia jawi się jako poważna osoba niosąca dobro. I to by było na tyle.

  2. Skutkiem skandalicznej manipulacji TVPInfo materiałem z tego wydarzenia jest wielokrotne jego wklejanie w wiadomych celach, oraz ataki: jak może Nowacka być w KO z Jachirą, skora ta się naśmiewa z ofiar smoleńskich, a więc i jej matki. Naprawdę porażające. Pokazuje to jak wybory są fałszowane ex ante za pomocą tego typu materiałów, bo “przejęli media”, jak to w radiu powiedziano. Tego typu zjawisko było i przy poprzednich wyborach, co jest przedmiotem rozważań w UE.

Comments are closed.