Kidawa Błońska – Polską rządzą tchórze

0
214

Trwają obrady  Sejmu. Wygląda to upiornie, rząd PiS, który w czasie pandemii nie potrafił zaopatrzyć pracowników szpitali w niezbędną odzież ochronną, obecnie zabrał się za zmianę regulaminu Sejmu. Małgorzata Kidawa Błońska słusznie nazwała rządzących tchórzami. W Polsce brakuje nie tylko odzieży ochronnej w szpitalach. Media donoszą, że już za kilka dni z powodów braków w zaopatrzeniu w Polsce, może przestać działać ratownictwo medyczne. Umierać będą nie tylko zarażeni wirusem, ale również i inni chorzy w nagłych wypadkach.

Ponadto brakuje testów. Rząd zupełnie nie zdał egzaminu, wykonywanie testów w Polsce może zostać wstrzymane z powodu braku prostych chemicznych odczynników. W Polsce w stosunku do innych krajów wykonuje się zdecydowanie za mało testów.  Pracowników informujących o brakach w szpitalach zwalnia się z pracy.  Brak testów, powoduje, że polskie dane o ilości przypadków koronawirusa są niewiarygodne, wiele przypadków z powodu braku testów, nie  jest wykrywanych. Liczy podawane przez rad to bardziej projekcja marzeń, niż stan faktyczny.

Rząd PiS zaś nie chce ogłosić w Polsce stanu klęski żywiołowej. W Polsce praktycznie wprowadzono  nieformalny stan wyjątkowy. Nie można  się gromadzić, trzy osoby rozmawiające na ulicy już mogą być nielegalnym zgromadzeniem.  Jednak rząd nie chce  wprowadzić stanu klęski żywiołowej i nie chce przełożyć wyborów. Dla korzyści politycznej, rząd prze do wyborów. Dla rządu PiS po trupach do celu. Nie liczy się nic innego. Małgorzata Kidawa Błońska ma rację, Polską rządzą nie tylko tchórze, ale i łajdacy, może przede wszystkim łajdacy.

Wideo 1: @Janusz Jaskółka

Wideo 2: @Platforma News