Kibole Dynama Kijów mądrzejsi od polskiego rządu

0
482

Kibole Dynama Kijów nagrali wideo, w którym zwrócili się do Polaków, zwracając im uwagę, że Rosji bardzo zależy na poróżnieniu Polski i Ukrainy. Wyrażają zaniepokojenie pogorszeniem relacji Polski i Ukrainy, krytykują nowelizację ustawy o IPN. Kibice Dynama Kijów, sami nazywają siebie chuliganami, przypominają Polakom, iż oni jako fani Dynama Kijów, brali czynny udział w walkach w Donbasie w obronie Ukrainy, swojej Ojczyzny.  To prawda, wielu z nich wykazało się w walkach w Donbasie bohaterstwem, wiemy o tym.

Kibole Dynama Kijów wskazują na niewłaściwe  – ich zdaniem zachowania strony polskiej dotyczące polityki historycznej. Zgadzam się z tym punktem widzenia.  Uważam, że filmy jak „Wołyń: niczemu nie służą. Film ten pozbawiony jest tła historycznego, przez co, dla widza na świecie, jest zupełnie niezrozumiały.

Skoro jesteśmy przy piłce nożnej, to uważam za skandal, iż polska reprezentacja wybrała Soci jako miejsce swojej bazy. Aneksji Krymu, ani Polska, ani Wolny Świat nie uznały.  Nie rozumiem dlaczego nikt w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, nie zwrócił PZPN uwagi, że wybranie Soczi na miejsce pobytu polskiej reprezentacji może być uznane, za akt wrogi wobec Ukrainy.  Do sprawy tej jeszcze wrócimy.

Historia stosunków polsko-ukraińskich wymaga debaty. To prawda. Prawdziwa debata możliwa będzie jednak tylko wtedy, kiedy zakończy się wojna. Pamiętajmy, że Rosja zajęła część ukraińskiego terytorium. W Donbasie nie ma żadnych separatystów, walczą tam  regularne oddziały armii Federacji Rosyjskiej. Obecna polityka polskiego rządu oparta jest na kłamstwie, brutalnym, bezczelnym kłamstwie. Nie wszyscy Polacy podzielają i wspierają politykę obecnego polskiego rządu.  Tak samo jak dla Was, dla Polaków stosunki z Ukrainą posiadają strategiczny charakter. Zniszczony stadion w Doniecku, powinien nam przypominać o twardej rzeczywistości.

Foto: TVN24

Wideo: @Lokalni Patrioci

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: