Jutro początek nowej kadencji Sejmu

0
162


W całej Polsce trwają uroczystości związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Trwa marsz organizowany przez Akcję Demokracja. Około 5 po południu czasu polskiego rozpocznie się marsz narodowców,  najliczniejszy, co nie oznacza, iż maszerować w nim tylko narodowcy, większość stanowić będą zdezorientowani Polacy. Rozmaite imprezy, jedne mądrzejsze, inni mniej. Ludzie sobie poświętują, ale jutro rozpoczną się rzeczy ważne, czyli pierwsza Sesja Sejmu i Senatu. Czy Tomasz Grodzki zostanie Marszałkiem Senatu? Pełna mobilizacja po stronie opozycji i oczywiście PiS-u.

Historia polskiego parlamentaryzmu zna rozmaite przypadki, kiedy ustawodawcom uniemożliwiano dotarcie do Sejmu. Przypomnijmy tylko zachowanie narodowców, w dniu inauguracji prezydenta Gabriela Narutowicza. Tak więc wszystko zdarzyć się może.

PiS-owi bardzo zależy, aby nie dopuścić do wyboru senatora Tomasza Grodzkiego na stanowisko marszałka Senatu.

PiS przez cały czasu PiS  kusi polityków opozycji, więc poczekajmy na wybory. W Sejmie marszałkiem seniorem będzie Antoni Macierewicz.

W Warszawie pojawił się wielki transparent Konstytucja. Policja póki co nie usuwa transparentu, ale poczekajmy, wszystko zdarzyć się może. Policja jednak zwięnła transparent z napisem “Konstytucja”.

Dzisiaj zostaję w domu, odmawiam uczestnictwa w rocznicowych obchodach. W sumie te rocznicowe obchody są mało ważne, jutro o marszach mało kto będzie pamiętał, uwaga skupi się na inauguracji Sejmu.  Niestety pragnę, aby nie zginęła pamięć o ofiarach zamachu majowego, o tym długim rzędzie trumien, obciążającym Józefa Piłsudskiego. Pragnę, aby poszanowanie dla historia oznaczała pamięć o redaktorze Kuriera Wileńskiego, bezczelnie, omal zabitego prof. Cywińskiego. Winni pobicia, piłsudczykowscy siepacze, nie zostali ukarani, co więcej pobity, skazany został na więzienie za krytykowanie Marszałka. W Polsce groziło za to pięć lat więzienia. To tylko jedna osoba, jedna z wielu, której zwolennicy Marszałka rachowali kości. Narodowcy, zwolennicy Dmowskiego nie byli rzecz jasna lepsi. Trudna ta nasza historia.  Cywiński to tylko jedna z osób, na bardzo długiej liście osób, którym narodowcy lub piłsudczycy rachowali kości.

Formalnie Polska dzisiaj dołącza, do programu ruchu bezwizowego do USA.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: