Sejm odrzuci całkowity zakaz aborcji

0
200

Jeszcze dzisiaj sejmowa Komisja Praw Człowieka i Sprawiedliwości ma zająć się projektami dotyczącymi zakazu przerywania ciąży.   Co zrobi komisja w tej chwili nie wiadomo,postać jego przewodniczącego jej poseł Stanisław  Piotrowicz,  nie wróży nic dobrego.  Być może kobiety będą musiały protest zorganizować jeszcze raz. Dzisiaj w parlamencie Europejskim debata o sytuacji kobiet w Polsce.15 minut wcześniej w Sejmie odbędzie się głosowanie w sprawie ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie otrzymają zakaz wypowiadania się w sprawach ważnych dla kraju. Opozycja wskazywała, aby od razu przewidywać kary aresztu, jeżeli sędzie powie coś co nie podoba się PiS-owi. Ustawa przewiduje, że karom podlegają sędziowie także już w stanie spoczynku, którzy wypowiadają się w mediach na przykład.  Ustawa ma na celu nałożenie kagańca na sędziów, aby takim osobom jak profesor Zoll zakazać wypowiadania się.  Dzisiaj pierwsze czytanie tej antydemokratycznej ustawy, kretyńskiej pisowskiej ustawy.

Tymczasem bez wcześniejszego zawiadomienia rozQorktkqTURBXy8zNmYxOTU3NzgzYjcwZTAzODg2MGNkMjgyZWRlMDQ1ZS5qcGVnkZMCAM0B5Apoczęły obrady Komisji Praw Człowieka.  Posiedzenie zwołane wbrew regulaminowi Sejmu teraz ma zostać przeniesione do innej sali. Cyrk kompletny. Gdy kończono edycję komentarza w Komisji panował chaos i bałagan. De sejmu nie wpuszczono reprezentantek organizacji pozarządowych zaproszonych na posiedzenie Komisji. W sejmie jednocześnie ma być procedowana ustawa o aborcji i Trybunale Konstytucyjnym.

Na Komisji Sprawiedliwości wrzaski, nie wpuszczono reprezentanci pozarządowych. Na komisji totalny bałagan. Posłowie powinni zostać zawiadomieni o posiedzeniu Komisji trzy dni wcześniej. Pod Sejmem spontanicznie gromadzą się kobiety i protestują.  Nie wykluczone, że PiS odrzuci projekt obywatelski, całkowicie zakazujący aborcji, karzący kobiety więzieniem. Jeżeli PiS wyrzuci projekt do kosza, będzie to sukces “czarnego protestu”. Komisja w wśród krzyków odrzuciła projekt obywatelski zakazujący całkowicie aborcji. Teraz na sali plenarnej sprawozdanie i Sejm może odrzucić wniosek bądź ponownie skierować go do Komisji. Przestraszony protestami PiS pozbył się niewygodnego projektu. W Parlamencie Europejskim debata o sytuacji kobiet w Polsce.

* *

 

Ustawa o Trybunale pojawiła się na stronach internetowych Kancelarii Sejmu, potem znikała, aby ponownie się pojawić. Ustawa jest oczywiście bublem prawnym.

Rząd zerwał negocjacje z Francuzami, na temat dostawy dla polskiego wojska helikopterów bojowych. Sprawa trwa już 10 lat, zaś polskie wojsko nie posiada helikopterów.

Pierwotnie helikoptery dostarczyć mieli Francuzi, ale nie dostarczą. Twierdzą oni, że negocjacje prowadzono tak, aby zakończyły się one niepowodzeniem.  Sprawa dostawy helikopterów znacznie się przeciągnie. Polski rząd posługuje się demagogicznym argumentem, że 13 miliardów złotych powinno trafić do polskich producentów. Chrapkę kontrakt na Świdnik, który może ewentualnie zbudować helikoptery, ale bez uzbrojenia i bez dużej części elektroniki. Wstępne wyliczenia pokazują, że w sumie budowa helikopterów w Świdniku potem ich uzbrojenie, kosztować będzie znacznie więcej niż wynosiła oferta z Francji. Warto dodać, że francuskie Caracale kupił właśnie Kuwejt.

Polska armia pozostanie bez helikopterów. Obecnie nawet gdyby do Polski przybyła ciężka pancerna brygada z USA (w rzeczywistości batalion), polska armia nie byłaby w stanie udzielić wsparcia siłom USA. To rozbrojenie Polski to wielkie osiągnięcie ministra Macierewicza.

W Polsce jeszcze sporo o wypowiedziach dyktatora Polski Jarosława Kaczyńskiego na temat Donalda Tuska, który dla Kaczyńskiego nie jest partnerem do dyskusji.

Zbigniew Ziobro odwołał z delegacji sędzię, która wcześniej wydała niekorzystny wyrok w sprawie dotyczącej Ziobry. Ponadto ukarała raz  Ziobrę karą w wysokości 2 tysięcy osób.

Foto: fakt.pl

wideo: youtube.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: