Jedynki Koalicji Obywatelskiej

0
141


Koalicja Obywatelska ogłosiła jedynki swoich list. To ważny moment, nie jest winą lidera Grzegorza Schetyny, że porażające wydarzenia przyćmiły nieco ten istotny moment. W Polsce z Ministerstwa Sprawiedliwości odchodzi wiceminister Łukasz Piebiak, odpowiedzialny za organizację hejtu wobec sędziów, w tym  sędziego Krystiana Markiewicza, prezesa Stowarzyszenia Lustia. Aferę komentują politycy, Donald Tusk przypomina, ile było krzyku, gdy mówił o współczesnych bolszewikach.  To rzecz niesłychana,  instytucje państwa zajmują się organizacją hejtu, skierowanego wobec przeciwników politycznych. W każdym normalnym kraju, po ujawnieniu takiego faktu,  rząd natychmiast by upadł. Na pewno zaś powinien odejść Zbigniew Ziobro. W Polsce PiS nie istnieją takie pojęcia jak przyzwoitość.

We Włoszech upadł rząd, pewnie dojdzie do kolejnych przedterminowych wyborów. Powodem były wybryki wicepremiera Salviego i wykorzystywanie przez niego symboli religijnych. W Polce sojusz tronu i ołtarza jest aż nadto widoczny. Krzyż nakłania zdezorientowanych wiernych do głosowania na PiS. Tak, prawdę powiedziawszy, to przekonujemy się właśnie w tych dniach , że państwo PiS to nieustająca patologia. Każdy dzień, każda godzina pokazują, że Polska pod rządami PiS zamieniła się w patologię.

Komuś podoba się, czy nie, nie ma znaczenia. Jeżeli chcemy zakończyć ten okres patologii, trzeba głosować na kandydatów zaproponowanych przez Koalicję Obywatelską. Basta! Cieszymy się, że na listach znalazła się także Klaudia Jachira i wielu innych znakomitych kandydatów.

Posłuchajmy Grzegorza Schetyny.

Foto: wp.opinie.pl

Wideo: @Platforma Obywatelska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: