Jednostronny, upartyjniony raport o CIA

4
334

biuroLudzie uwielbiają zaglądać do tego co tajne, nieznane, przeznaczone dla wybranych. Dlatego niektórzy z wypiekami na twarzy czytali raport, o pewnych, zdaniem autorów raportu, niedozwolonych praktykach stosowanych przez Centralna Agencję Wywiadowczą. W niektórych mediach zawrzało, o tak, stosowali niedozwolone metody, niedobrzy Amerykanie. „Złamana Agencja” krzyczały niektóre tytuły o CIA. Józef Pinior, człowiek zasłużony dla polskiej wolności mówił w TVN 24 o degrengoladzie w szeregach CIA.

Raport przygotowany został przez pracowników zatrudnianych przez senatorów z Partii Demokratycznej. Przygotowując raport nie przesłuchano ani jednego pracownika CIA, nie rozmawiano z bezpośrednio zainteresowanymi. Można odnieść wrażenie, że raport stanowi jakby wspomnienie o senator Dianne Feinstein, która postanowiła pozostawić po sobie jakieś pomnikowe dzieło, gdyż w nowej kadencji utraci stanowisko przewodniczącej ważnej komisji. Demokraci, po utracie większości w Senacie, w ostatnich tygodniach kadencji postanowili coś jeszcze zdziałać. W efekcie powstał dokument o bardzo partyjnym charakterze, nie oddający chyba istoty rzeczy. W wielu miejscach świata siły amerykańskie postawiono w stan pogotowia, zagrożone atakami są bazy wojskowe, placówki dyplomatyczne, jak i zwykli obywatele przebywający akurat, w nie zawsze przyjaznych krajach.

Poważnie obawiam się, iż publikacja raportu może odnieść podobny skutek, jak działania Komisji Senatora Franka Churcha, które w ważnym okresie zimnej wojny, w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, poważnie osłabiły wywiadowcze zdolności Stanów Zjednoczonych i tym samym całego Wolnego Świata. Przez wiele lat wspomnienie Komisji Churcha było złym duchem wywiadu, zabijało inicjatywę, poważało wiarę w sens tego, co robiono dla obrony Wolnego Świata przed komunistycznym totalitaryzmem. Churcha zaś, wielu oskarżało o działanie w interesie Związku Sowieckiego. Czy po chwili zastanowienia, podobne oceny padną w stosunku do autorów tego raportu? Tego nie wiemy. Choć zapewne paru „ usłużnych idiotów” na amerykańskich uniwersytetach,stacjach telewizyjnych i radiowych nic nie uleczy z ich jak mawiał Lenin, “dziecięcej choroby lewicowości”.

Międzynarodowy terroryzm stworzył zagrożenia, w nie notowanej do tej pory skali. Religijny fundamentalizm stworzył nowy rodzaj wroga. Jego zwalczanie wymagało zupełnie nowych metod. Być może ktoś gdzieś przegiął pałę, przesadził. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że od zamachów z 11 września, pracownicy społeczności wywiadowczej, często z narażeniem własnego życia bronili demokracji, Wolności Dobra i Piękna. Dla normalnego człowieka, wychowanego w Zachodniej Cywilizacji nie do pojęcia są działania religijnych fanatyków z Państwa Islamskiego, obcinających głowy, dokonujących masowych egzekucji, za wyimaginowane przestępstwa. Religijny fundamentalizm zafundował światu morze cierpienia, zbrodni, ludzkiego nieszczęścia.

To nie jest prawda, że metody przesłuchań, dalekie od rozmowy dżentelmenów w dobrej restauracji, stosowane w swoim czasie, nie przyniosły żadnych rezultatów. Po części dzięki nim złapano jednak Bin Ladena, zapobieżono kilku niebezpiecznym akcjom. Przede wszystkim jednak Al-Kaida nie była już w stanie po 11 września, bezpośrednio zaatakować amerykańskiego terytorium, choć bardzo tego chciała. Niestety nie udało się zapobiec zamachom w madryckim metrze, czy w Londynie. Nie ulega jednak wątpliwości, że terroryzm zepchnięty został do głębokiej defensywy. Religijni islamscy szaleńcy dobrze wiedzą, iż w każdej chwili nad ich głowami może pojawić się dron, który zafunduje im natychmiastowe spotkanie z umiłowanym ponad wszystko Allahem. Ludzie, którzy zapewnili ten sukces, czyli nasze bezpieczeństwo nie są żadnymi złymi duchami, należy im się szacunek i uznanie.

Kraj „blue”

Raport nie wymienia Polski, nie mówi nic o rzekomych więzieniach CIA w Polsce. Nawet jednak jeżeli one były, to Polska stanęła po właściwej stronie. Należy podziękować za to prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu i premierowi Leszkowi Millerowi. I koniec kropka, nie zamierzam drążyć tego tematu, mam nadzieję, iż współpraca między Polską a USA będzie dobrze się rozwijała.

Józef Pionior twierdzi, że Polska godząc się na rzekome więzienia, ściągnęła na siebie zagrożenie terrorystyczne. To brednia. Panie Pinior, Polska zagrożenie ze strony islamskiego fundamentalizmu ściągnęła na siebie już dawno, gdy dokonała cywilizacyjnego wyboru, przyjmując chrześcijaństwo. Polski książę Bolko Świdnicki był jednym z czołowych krzyżowców, w którym podkochiwały się liczne podlotki na ówczesnych europejskich dworach.

Obraźliwy dla wielu szlachetnych, wspaniałych ludzi jest zarzut Piniora o degrengoladzie w CIA. Jakoś Piniorowi nie przeszkadzało dawniej dziękować w liście do POMOSTU, za amerykańskie działania na rzecz jego uwolnienia z więzienia. Mówienie o degrengoladzie w CIA jest nadużyciem. Nie znamy żadnych faktów na poparcie tak daleko idącej tezy. Licznym polskim instytucjom zaś nie przeszkadzała degrengolada, aby brać kasę z Amerykańskiego Funduszu Wspierania Demokracji. Przecież degrengolada nie następuje z dnia na dzień.

Tak na dobrą sprawę, to opublikowany raport wnosi niewiele nowego. Większość opublikowanych informacji znaliśmy wcześniej, wiele z nich zostało pokazanych w hollywoodzkich filmach.

W dzień po publikacji raportu, tysiące ludzi, wcale nie zdegenerowanych, musiało zabrać się do roboty, i pilnować, aby islamscy fanatycy nie spowodowali jakiegoś nieszczęścia. Pan Pinior może spokojnie wygrzewać w domu, swoje cztery litery, gdyż ta degrengolada ciężko pracuje, aby On mógł swobodnie i nieskrępowanie wyrażać swoje poglądy.

Andrzej Jarmakowski

Foto siedziba CIA Langley Waszyngton: publicintelligence.net

 

4 Komentarze

 1. Senat pod wodzą senator Feinstein miał z góry założoną tezę. Dlatego nie rozmawiano z zainteresowanymi. Wrogowie Ameryki mogą zacierać ręce. Nie przesadzajmy. Wrzawa opadnie, zaś sposób przygotowania tego raportu przypomina działania Macierewicza z raportem WSI. Tam też nie słuchano co ma do powiedzenia Pan agent z Afganistanu, tylko go wylano, gdyż talk pasowało do przygotowanych wniosków.

 2. Jednostronne to jest widzenie Gospodarza. Klapki na oczach. Bezkrytyczne i bezmyslne zauroczenie Ameryką. Myslałem, że tylko chłopki-roztropki w rodzaju pana Rzepkowskiego tak mają.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Powtarzam jeszcze raz to, co już tu wpisywałem:

  Przychodzi do pana J. kolega Amerykanin i mówi:
  -Słuchaj Adrew, mam do ciebie prośbę. Masz taką ładną córeczkę a ja wiem, że ten Muhammad planuje zamach terrorystyczny. Muhammad lubi małe dziewczynki, to pedofil. Mógłbyś zrobić tak, żeby twoja Ania przespała się z Muhammadem i wysiągnęła od niego kiedy i gdzie on ten zamach chce zrobić?
  Na co pan J. odpowiada:
  -Michael, przecież ty też masz śliczną, ośmioletnią córeczkę. Dlaczego swojej córki nie podsuniesz Muhammadowi?
  -No coś ty, Adrew, z byka spadł?! Mam ze swojej córki robić kurwę?! Za kogo ty mnie masz!

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Nieszczęściem Polonii jest poziom intelektualny niektórych przedstawicieli mediów. Pani Śliwa to radiomaryjna oszołomka a Rzepkowski to polonijny redneck. Oboje na kolanach przed dolarem. Śliwa do tego klęczenia dobrała sobie kler za biznesowego partnera a Rzepkowski modli się do Putina. Gdyby urodził się za Hitlera i Stalina wielbiłby tych “silnych ludzi” bo wyznaje zasadę “jak nie my ich to oni nas, tak już jest świat zbudowany”.
  Teraz pan Jarmakowski po raz kolejny potwierdza, że i on wyznaje takie poglądy.
  Tacy jak on ludzie muszą mieć knut nad głową. Silnego człowieka. Mentalność niewolnika. Brak sumienia, gdyż jakże łatwo łatwo wyprzeć z niego fakt opłacenia z podatków pana Jarmakowskiego setek tysięcy ludzi zamordowanych przez amerykańskich najemników. Poranienia milionów. Wygnania milionów z ich domów. Stworzenia warunków do zwielokrotnienia tych zbrodni przez lokalnych terrorystów. Pan Jarmakowski jak typowy amerykański redneck patrzy na te ofiary jak na podludzi żyjących gdzieś “oversees”. Byle jemu krzywda się nie stała.

  Jaki jest aktualny przelicznik opłaconych semestrów na studiach za liczbę trupów podludzi? Ile należy przynieść Pentagonowi obciętych uszu, nosów czy skalpów aby zarobić na studia na uczelniach Imperium Dobra?

  • Napisales lub napisalas typowa lewacka agitke propagandowa w stylu p. Glinki z DZ lub rysia “glownej gwiazdy” portalu DZ. Glupota leje strumieniami z tego komentarza.

   • A konkretnie coś umiesz napisać?
    1/ Skoro tortury jako metoda wydobywania informacji były a. skuteczne, b.moralnie słuszne (jak rozumiem w obliczu wielkości zbrodni terrorystów) oraz c. legalne to dlaczego Wujek Sam nie torturował w Chicago, np. w Centrum Kopernikowskim? Albo w kościele św. Jacka? Albo na którymś z chicagowskich komisariatów? Nie mają tam wody w kranie do podtapiania? Nie mają gniazdka z prądem i wiertarki?
    2/ USA jest winne pozbawienia domów i poranienia milionów osób oraz jest winne śmierci setek tysięcy ludzi zamordowanych m.in. z czystej zemsty – zemsty skierowanej pod całkowicie fałszywym adresem. Irak nie miał nic wspólnego z 9/11. Porywacze byli obywatelami krajów, których USA nie napadło. Z ich książętami debil Bush specjalnie spacerował za rączkę. Aby pokazać przyjaźń. Ich rodzin nikt nie przesłuchał tylko specjalnymi samolotami ewakuował z terytorium kraju. USA wybrały Irak na przykład, na ofiarę ponieważ a. od wielu lat neokonsi mieli zamiar to zrobić, b. lobby zbrojeniowe chciało wojny, c. lobby proizraelskie chciało i chce hegemonii Izraela w tamtej części świata, d. elity USA były przekonane, że reszta świata musi zostać przerażona gwałtownością i mocą amerykańskiej zemsty i jakiś kraj musiał posłużyć jako przykład a Afganistan się nie nadawał bo był za mały i za bardzo zacofany, e. USA chciało jeżeli nie samemu przejąć kontrolę nad zasobami irackiej ropy to przynajmniej zapewnić, że ich strategiczna konkurencja tego nie zrobi.
    Brudną robotę mordowania Irakijczyków wykonali zaś mieszkańcy amerykańskiej prowincji (oraz niedawni imigranci), czyli słabo wykształceni i niezamożni najemnicy w nadziei na poprawę swojego bytu.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: