Jarosław Kaczyński umożliwił Amber Gold oszukanie tysięcy Polaków

5
57335

Przykra niespodzianka dla PiS. Przypadkowo Komisja badająca aferę Amber Gold odkryła, iż to Jarosław Kaczyński stał za decyzjami, które umożliwiły Marcinowi Plichcie oszukanie tysięcy Polaków. Bardzo ciekawe było zeznanie byłego szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego. To Kruszyński, tuż przed odwołaniem w wielkim pośpiechu wydał zezwolenie na funkcjonowania linii lotniczych OLT. Jak Zeznał Kruszyński, nie sprawdzono karalności Marcina Plichty, ani zaplecza finansowego linii lotniczych OLT. Co powodowało, iż pisowski urzędnik tak bardzo spieszył się z wydaniem koncesji dla linii lotniczych OLT? To powinna wyjaśnić komisja śledcza kierowana przez Małgorzatę Wassermann. Czy jednak zajmie się tym, pogrążając własną partię? Pytanie retoryczne.

Przypomnijmy oryginalną depeszę PAP (Polskiej Agencji Prasowej), informując o powołaniu przez premiera Jarosława Kaczyńskiego Grzegorza Kruszyńskiego na stanowisko prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To on wydal koncesję dla linii lotniczych Marcina Plichty, które finansowane były przez Amber Gold.

Grzegorz Kruszyński został prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), poinformowała PAP w środę rzeczniczka Urzędu, Katarzyna Krasnodębska.

Grzegorz Kruszyński został prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), poinformowała PAP w środę rzeczniczka Urzędu, Katarzyna Krasnodębska.

Kruszyński został powołany na to stanowisko przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na wniosek ministra transportu, Jerzego Polaczka. Zastąpił na tym stanowisku pełniącego obowiązki prezesa Tomasza Kądziołkę.

Katarzyna Krasnodębska powiedziała, że nowy prezes ULC pracował uprzednio w PLL LOT.

Wideo: @Zbyszek G

Foto: biznes.onet.pl

5 Komentarze

  1. Cały Artykuł nie dowodzi w najmniejszym stopniu tego co tytuł sugeruje, a raczej coś wręcz przeciwnego. To Kruszyński krótko przed dymisją wydał decyzję o OLT, co pozwala przypuszczać, że tu coś nie całkiem zgodnego z prawem się zdarzyło i to wszystko panowie. A więc tytuł jest kłamstwem i manipulacją.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: