Jaka aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu

1
459

Zasada 3x30x130, to aktywność zalecana przez kardiologów. Oznacza aktywność fizyczną minimum trzy razy na tydzień, po 30 minut, z tętnem na poziomie 130 uderzeń na minutę.

Z badania aktywności fizycznej oraz sportowej “MultiSport Index 2018” wynika, że tylko 24 proc. Polaków twierdzi, że ćwiczy raz lub dwa razy w tygodniu.

– Powinniśmy ruszać się częściej – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Janusz  Dobosz, z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej.

Daleko nam do Skandynawów, ale jesteśmy aktywniejsi niż Portugalczycy, czy Grecy.

– Aktywność fizyczna to jest przede wszystkim kwestia wychowania, a nie warunków klimatycznych – komentuje J.Dobosz.

Foto; tylkomedycyna.pl

Wideo: @MarketNews24

1 Komentarz

  1. Kiedy mówi się o aktywności fizycznej pojawia się wizja sali gimnastycznej, przepoconych koszulek i nadludzkiego wysiłku. Kto to lubi? Kto bez przymusu i z własnej woli podda się takim działaniom? I tak chyba myśli większość osób, zwłaszcza osób nie pierwszej młodości. Nic dziwnego, że wybiera się kanapę, kawkę, lampkę wina czy ploteczki ze znajomymi. Warto sobie jednak uświadomić, że aktywność fizyczna to nie tylko sala gimnastyczna i nadludzki wysiłek fizyczny. Możliwości jest bez liku i to takich, które kuszą i cieszą. Jazda rowerem, zajęcia Zumby, piesze wędrówki, wyprawy w niewysokie góry czy choćby, moja pasja, taniec towarzyski. Aktywność fizyczna dobrze wpływa nie tylko na wygląd i wagę, ale przede wszystkim na stan emocjonalny i psychiczny. Aktywność fizyczna obniża stres, poprawia nastrój i samopoczucie. Chroni nas także przed depresją. Warto ruszyć się z tej kanapy. Warto zainwestować w swoje zdrowie.

Comments are closed.