Jak PiS kryje swoich – szokująca historia prezydenta Sieradza

0
1299

Ta rzecz wydarzyć mogła się tylko w państwie PiS, gdzie instytucje państwa polskiego systematycznie rozkładają parasol ochronny nad działaczami PiS. Historia ta wydarzyła się w Sieradzu, gdzie kandydat na burmistrza miasta z ramienia PiS potracił 79-letnią mieszkankę Sieradza. Kierowca,  pisowski kandydat na prezydenta miasta uciekł z miejsca wypadku, zaś poszkodowanej nie udzielił pomocy. Po 14 dniach sprawca wypadku został przez policję ukarany 300 złotowym mandatem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o 7 rano. Nie wiemy, czy rano wracający polityk PiS. był trzeźwy.

Każdy kierowca w Polsce po czymś takim miałby sprawę w sądzie, sprawę w prokuraturze.

Trzeba sobie powiedzieć jasno. Nad politykiem PiS państwo otworzyło parasol ochronny. Prezydent miasta za  przejechanie starszej kobiety, ucieczkę z miejsca wypadku, nie zgłoszenie się na policję, nie udzielenie pomocy poszkodowanej dostaje 300 złotowy mandat.

Do polityków opozycji dotarły sygnały o spotkaniu prezydenta Sieradza i lokalnego komendanta policji w tej sprawie. W związku z powyższym politycy opozycji złozyli wniosek o przeprowadzenie kontroli w Komendzie Policji w Sieradzu, przz Komendę Główną Policji.

Opozycja zaznacza, że w internecie pojawił się szokujący film. Pokazuje on pojazd, który nawet na chwilę nie zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało z poszkodowaną w wypadku. To szokujące.

Opozycja złoży także w sprawie wniosek do prokuratury w sprawie prezydenta Sieradza Pawła Osiewały.

Ta sprawa powinna skłonić do refleksji polityków PiS. Prezydent Sieradza był politykiem rekomendowanym przez PiS, popieranym przez PiS. I co, Jarosław Kaczyński sporo mówi o etyce, o ściganiu przestępców mówi minister Ziobro. I co okazuje się, gdy dochodzi do złamania prawa przez polityka PiS państwo nie reaguje.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się na ten temat w parlamencie. To znakomity przykład na to jak funkcjonuje państwo PiS.

Foto: Fakt

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: