Impreza charytatywna w Muzeum Polskim

0
265

Brad-Nagel_2 (1)Serdecznie zapraszają całą Polonię na polsko-amerykańską akcję charytatywną. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane do wysłania US Navy SEAL Bradleya Nagela (na zdjęciu) do Polski na ultra-triathlon – „Z Helu na Rysy, czyli Triathlonem przez Polskę”. Uczestnicy triathlonu przepłyną Zatokę Gdańską w piankach i osprzęcie ABC z Helu do plaży w Gdyni. Następnie przemierzą rowerem Polskę od Gdyni po Morskie Oko w Zakopanem. Kolejnym krokiem jest szturm na najwyższy szczyt w Tatrach. Triathlon zakończy uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku uczczeniu piątej rocznicy śmierci w tragedii pod Smoleńskiem byłego dowódcy Wojsk Specjalnych i patrona Jednostki Wojskowej Formoza, generała broni Włodzimierza Potasińskiego.

Impreza charytatywna odbędzie się w Muzeum Polskim w Ameryce, pod adresem 984 N. Milwaukee Avenue, Chicago, IL 60642, w niedzielę, 26 lipca 2015 roku o godzinie piętnastej. Wstęp – sugerowany datek 20 $. Serwowany będzie góralski poczęstunek.  

Goście będą mieli okazję spotkać Bradleya Nagela, członka SEAL Team 7, który opowie o szkoleniu SEAL i misjach wojskowych. Pojawi się także przedstawiciel Polskich Sił Zbrojnych z Europejskiego Centrum NATO, który będzie omawiać wysiłki Polskich Sił Zbrojnych w NATO.

Podczas imprezy zostaną poddane licytacji pamiątki sportowe. Są między nimi podarunki z autografami Marcina Gortata, polskiej gwiazdy NBA grającej obecnie w Washington Wizards. M. Gortat jest również rzecznikiem polskiego KRS Formoza, a także honorowym patronem tego wydarzenia.

KRS Formoza to obecni i byli żołnierze Polskich Sił Specjalnych. Członkowie Formozy wykorzystują swoje doświadczenia, aby pomóc innym żołnierzom rannym w akcjach specjalnych. Działają na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników jednostki. Pragną podtrzymywać tradycje narodowe, pielęgnować polskość oraz rozwijać świadomość narodową, obywatelską i kulturową. KRS FORMOZA jest organizacją o profilu charytatywnym, mającą na celu pomoc rodzinom członków stowarzyszenia.www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: