Illinois nie będzie przyjmować uchodźców z Syrii

0
428

RaunerBruce Rauner dołączył do grona gubernatorów, którzy nie chcą w swoich stanach uchodźców z Syrii. Rauner co prawda był dość ostrożny, twierdząc, iż Illinois tymczasowo nie chce na swoim terytorium nowych uchodźców z Syrii. Oczywiście decyzja ta związana jest z zamachami w Paryżu.

W oświadczeniu Rauner pisze, że Illinois zbada wszystkie możliwości prawne, aby nie uczestniczyć w federalnych programach mogących mieć związek z umieszczaniem w Illinois uchodźców z Syrii.

Illinois już czwarty miesiąc jest bez budżetu. Gubernator nie chce jednak zgodzić się na zwołanie nadzwyczajnej sesji stanowego Kongresu, gdyż to tylko marnowanie pieniędzy. Zdaniem administracji gubernatora, demokraci nie chcą pracować na rzecz zrównoważenia stanowych wydatków, boją się podejmować działania ułatwiające prowadzenie biznesu, zaś jedyną rzecz jaką potrafią demokraci to podnoszenie podatków, na co zgody nie ma.

Trwa dość zabawny konflikt między burmistrzem Chicago i gubernatorem. Rauner obiecuje Emanuelowi wysłanie kilku zdechłych ryb. (Kibice hokeja na lodzie wiedzą o co chodzi). To reakcja na podniesienie podatków od nieruchomości w Chicago. Illinois ma mnóstwo nie zapłaconych rachunków, trwa próba sił między gubernatorem, a demokratami w  stanowym Kongresie.

AJ

Foto: www.wsj.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: