Ikona polskiej prawicy

0
374


Julia Przyłębska jest znakomitą reprezentantką polskiej prawicy. Niestety kobieta, ta znajdzie miejsce na kartach polskiej historii, jako osoba, która walnie przyczyniła się do upadku polskiej demokracji, będąc komisarzem Kaczyńskiego w tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym. To ona Julia Przyłębska, której brak kompetencji. koledzy prawnicy szczegółowo opisywali, została likwidatorem polskiego Sądu Konstytucyjnego. Polska jest dziś krajem bez Sądu Konstytucyjnego. A Konstytucja, jak już wcześniej zauważono, bez Sądu Konstytucyjnego jest tylko zbiorem pobożnych życzeń.

Julia Przyłębska, córka działacza komunistycznego, karierę zaczynała w Socjalistycznym Zrzeszeniu Studentów Polskich. Można powiedzieć, typowa droga dla pisowskiej czołówki, gdzie pełno  reprezentantów komunistycznego establishemetu, Piotrowicz, Kryże, to tylko czubek góry lodowej.

Likwidatorka polskiego Sądu Konstytucyjnego dała się również także poznać jako dobra kucharka. Sądu Konstytucyjnego prowadzić nie potrafi, uzasadnienia wyroku też nie napisze, ale pomidorową, ponoć gotuje, całkiem, całkiem. Co jednak najważniejsze, gotowanie przypadło do gustu Jarosławowi Kaczyńskiemu, który do pani prezes chętnie wpada na obiadki. Wiadomo przecież, że prezes nie pojedzie do restauracji, w Polsce to niebezpieczne. Nie, nie, nie z powodu groźnych bakterii, ale zawsze jakiś kelner może zamontować podsłuch i ktoś nagrałby prezesa. Zawsze wszak może pojawić się kontynuator dzieła Marka Falenty.

Patrząc na polskie prawicowe media, zauważymy, iż Jarosław Kaczyński uczynił z Przyłębskiej osoby skrajnie niekompetentnej,  ikonę polskiej prawicy. Tylko czekać jak przyjedzie do Chicago, aby spotkać się ze stukniętą częścią Polonii.

A swoją drogą Przyłębska, jako ikona to niezły obciach.

Jak popatrzeć na historię, to po stronie polskiej prawicy nigdy nie brakowało niespokojnych duchów, inteligentnych inaczej, i pospolitych świrów. Przyłębska kontynuuje tę długą historyczną tradycję.

Tworząc z Przyłębskiej ikonę, Jarosław Kaczyński stworzył podrozdział w opasłej już, niestety historii polskiej głupoty.

Foto: Styl.pl

Wideo: @Zbyszek G

Andrzej Jarmakowski