I już po I turze wyborów prezydenckich

2
96


Dzisiaj w Polsce, pierwsza tura wyborów prezydenckich. Przez cały dzień nadchodzą informacje, o bardzo dobrej frekwencji wyborczej. Przed lokalami wyborczymi, także z powodu reżimu sanitarnego, ustawiają się długie kolejki. Rekordowa frekwencja to raczej dobra wiadomość, dla  Rafała Trzaskowskiego, głównego kandydata opozycyjnego, kandydata, który w II turze będzie kandydatem polski europejskiej, polski demokratycznej. Do wielu lokali wyborczych  trzeba było dowozić karty wyborcze. Zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie głosuje sporo wczasowiczów.

Duża frekwencja przez cały dzień, zwłaszcza zaś fakt, iż wielu wyborców, odda swój głos, wracając do miast wieczorem, głosować będzie w ostatnich dwóch ostatnich godzinach, ostateczne wyniki pierwszej tury mogą się różnić nieco od badań exit pools, prowadzonych przez pracownię IPSOS.

Odnotujmy, iż wybory poza granicami kraju , zostały źle zorganizowane. Zwłaszcza tam gdzie głosowano tylko korespondencyjnie, pakiety wyborcze przychodziły w wielu wypadkach na ostatnią chwilę. Poza granicami Polski zarejestrowała się rekordowa liczba wyborców, bo   aż 370 tysięcy, najwięcej w Wielkiej Brytanii ponad 120 tysięcy.

Pierwszą turę zgodnie z przewidywaniami wygrał Andrzej Duda 41.8% głosów.

Rafał Trzaskowski będzie konkurentem Andrzeja Dudy, który teoretycznie zdobył 41.8%. Trzeci jest Szymon Hołownia jest trzeci z 13.3%. Lider Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak dostał 7.4% głosów. Bardzo słabo wypadli Robert Biedroń 2.9%, zaś Kosiniak Kamysz 2.6%. Reszta kandydatów bez znaczenia.

Poczekajmy, na ostateczne wyniki, kiedy zliczone zostaną wszystkie głosy. Wyniki te, sondażowe oceniam jako marne, widać, że wielu Polaków, tak naprawdę nie wie, o co w tej zabawie chodzi.

Jednego jestem pewien. Od jutra rozpocznie się prowadzona przez PiS wielka polaryzacja Polski. PiS rozpocznie wielką nagonkę na Rafała Trzaskowskiego. Może się odnaleźć nagle babcia z NKWD albo inne cuda. Spodziewam się rozmaitych świństw.

AJ

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: