Hillary Clinton, zdobyła nominację Partii Demokratycznej

0
317

Hillary ClintonDzisiaj ze wtorek prawybory  odbywają się w New Jersey, Nowym Meksyku, Kalifornii, Dakotach, Montanie.  Donald Trump nie ma już opozycji, dzisiaj zapewni sobie przynajmniej  poparcie 1237 delegatów, co gwarantuje nominację.

Hillary Clinton, ponieważ głosy w Partii Demokratycznej dzielą się proporcjonalnie, Hillary Clinton zapewni sobie nominację. Jedynie pytanie brzmi, czy nominację zapewni sobie za pomocą delegatów, pochodzących z wyborów, czy będzie musiała uciec się do poparcia super delegatów. Wiele wskazuje na to, że być może nie będą jej potrzebni super delegaci.  Pierwsze informacje wskazują, iż Hillary Clinton prowadzi w New Jersey.  Jednak jeszcze za wcześnie, aby wyrokować o wyniku w tym stanie. Po stronie republikanów prawybory są już formalnością.

Oczekujemy więc na zwycięskie przemówienia Donalda Trumpa i Hillary Clinton.  Oboje kandydaci mają wygłosić ważne przemówienia. Według  wyliczeń agencji AP Clinton posiada już poparcie wystarczającej ilości delegatów na Konwencję Partyjną, ma już zapewnioną nominację.

Na razie czekamy na zamknięcie punktów wyborczych w kolejnych stanach.

20.00 czasu chicagowskiego. Hillary Clinton wygrywa prawybory w stanie New Jersey.  Na razie utrzymuje wysokie prowadzenie, zdobywając blisko 60% głosów.

20.30. Hillary Clinton prowadzi w Nowym Meksyku i Północnej Dakocie.

20.35.  Donald Trump podkreślił, iż w prawyborach dostał więcej głosów, niż jakikolwiek kandydat Partii Demokratycznej.  Potem skupił się na atakowaniu swojej rywali.  Twierdził, że Ameryka potrzebuje realnej zmiany, a ie kontynuacji tego, co czynił Barack Obama. Hillary Clinton, to kontynuacja polityki Obamy.  Trump mówił o renegocjowaniu porozumień handlowych. W jaki sposób? Nie wiadomo. Trump mówił o powrocie miejsc pracy do USA, ale w jaki sposób mają powrócić, także Trump nie powiedział.

20.40. Bernie Sanders prowadzi w Północnej Dakocie, pewnie wygra także w Montanie.

20.41. Bernie Sanders wygrywa caucusy w Północnej Dakocie.

21.50. Hillary przemawiała do swoich zwolenników w Nowym Jorku.  To historyczny dzień. Hillary Clinton jest pierwszą kobietą w historii Ameryki, która uzyskała nominację głównej partii politycznej.  Kandydatka zwracała się do Bernie Sandersa, dziękując mu za dobrą kampanię, zaś debaty z Sandersem dobrze służyły Ameryce.

Podkreślała różnice dzielące ją z Donaldem Trumpem.  Hillary nie będzie tworzyć barier między ludźmi, gdyż razem jesteśmy silniejsi. Hillary mówiła o tolerancji, szacunku dla innych ludzi. Dostało się Trumpowi, ale to normalne w kampanii. Były to dobre, pełne emocji wystąpienie, służące zjednoczeniu jej partii. Clinton podkreślała to, co powinno nas łączyć.

22.00. Hillary Clinton wygrywa prawybory w Nowym Meksyku.

22.30. Hillary Clinton zdecydowanie prowadzi w Kalifornii.

22.55. Hillary Clinton minimalnie wygrywa prawybory w Południowej Dakocie. To trzecia wygrana dzisiaj dla Hillary Clinton.

23.05. Hillary Clinton zdobędzie większość głosów delegatów pochodzących z wyboru, dysponuje wystarczającą ilością głosów do uzyskania nominacji partyjnej. Finisz Hillary Clinton imponujący.

23.55. lada moment w Santa Monica przemawiać będzie Bernie Sanders.  W Kalifornii Hillary Clinton z imponującą przewagą.

00.00. Sanders minimalnie prowadzi w Montanie. 21 delegatów z tego stanu. Tam jednak delegaci podzieleni zostaną po po połowie, co tylko umocni pozycję Hillary Clinton.

1.50

Bernie Sanders długo kazał czekać swoim zwolennikom zgromadzonym w hangarze lotniska w Santa Monica. Jakby nie mógł uwierzyć, że przegrał.

Sanders trafnie przewidział, że różnica w Kalifornii nie będzie tak znaczna, ale jednak przegrał w największym stanie zdecydowanie.

Moim zdaniem Sanders miał poważny kłopot z przyjęciem do wiadomości realnych faktów. Kandydat postanowił kontynuować walkę do końca, za tydzień ostatnie prawybory w stolicy, gdzie liczy na wygraną, która jednak niczego nie zmieni, w czwartek Sanders spotka się z prezydentem Obamą.

Wielu Demokratów liczyło, iż Sanders po przegranej wycofa się z wyścigu i poprze swoją konkurentkę, ułatwi zjednoczenie partii , wzywając do głosowania na Hillary Clinton. Tak się jednak nie stało. Sanders mówił, iż nie chodzi tutaj o niego, ale o sprawę, jak sprawiedliwość społeczna, chodzi o rewolucję polityczną, którą on zapoczątkował. Przegrany kandydat mówił o niesprawiedliwościach systemu, o korporacyjnych mediach i miliarderach, którzy mogą sobie kupić wynik wyborów. Powtórzył punkty swojego programu powtarzanego na licznych wiecach. Jednak pracownicy kampanii Sandersa dostali zwolnienia z pracy, co pokazuje, że to już koniec.

Sanders z pewnością będzie zabiegał o to, aby główne punkty jego programu znalazły się partyjnej platformie wyborczej.

Niezależnie od planów Sandersa, wtorek okazał się szczęśliwy dla Hillary Clinton, to jej wyborcy dali wygraną, jej finisz był imponujący.

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: