Hillary Clinton przesłuchiwana przez 11 godzin, Ryan spikerem?

0
286

Clinton75% Amerykanów twierdzi, że polityka stała za komisją Kongresu USA, która przesłuchiwała Hillary Clinton w sprawie zamachu na konsulat USA w Benghazi w Libii, w którym zginął ambasador Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów.

Po 11 godzinach przesłuchań nie dowiedzieliśmy się niczego nowego w sprawie zamachu. Widzieliśmy wcześniej, że administracja mataczyła, jednak bardzo niedobrze się dzieje, kiedy zamach, nieszczęście staje się przedmiotem politycznej batalii.

Hillary Clinton doskonale wytrzymała kongresowy maraton, ani razu nie dała się wyprowadzić z równowagi, spokojnie merytorycznie odpowiadała na pytania, nie ukrywając, że śmierć ambasadora Stevensa była także dla niej osobistym dramatem. Hillary Clinton wygrała to starcie, pokazując Amerykanom, że jest osobą, która może zostać prezydentem. Moim zdaniem republikanie, strzelili sobie w stopę tymi przesłuchaniami. Był to gol samobójczy. Wbrew intencjom republikanów, przesłuchania w Kongresie umocniły pozycję Hillary Clinton w staraniach o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. Tuż przed przesłuchaniami w Kongresie ogłoszono kolejny sondaż tym razem dotyczącym stanu Iowa. Clinton zdecydowanie prowadziła, mogąc liczyć na poparcie 51% wyborców tego stanu, Sanders miał 40%.

Tymczasem tak zwany wpływowy kongresowy „caucus wolności” poparł kandydaturę Paula Ryana z Wisconsin na stanowisko spikera Izby Reprezentantów. To dobra kandydatura. Ryan był przewodniczącym komisji budżetowej Izby, podkreślał konieczność finansowej odpowiedzialności, był jednym z autorów polityki, która zmusiła administrację prezydenta Baracka Obamy do ograniczenia wydatków.

Tymczasem wśród republikanów w Iowa zaskakująca sondażowa zmiana, Donald Trump utracił pozycję lidera. Prowadzi Ben Carson, mając przewagę 10% nad Donaldem Trumpem. W Iowa odbywaja się caucusy, a nie głosowanie powszechne.

AJ

gma.yahoo.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: