Handlarz bronią sprzedaje respiratory dla Szumowskiego

0
29


Cała ta sprawa nadaje się na scenariusz hollywódzkiego filmu akcji

Oto Ministerstwo zdrowia za grube miliony, konkretnie za 200 milinów złotych zamawia respiratory od firmy E&K, producenta motolotni. Respiratory podobno kupiono, od firmy w Korei Południowej, producent jednak nic nie wie, o takiej sprzedaży, twierdzi ponadto, iż żadnych pieniędzy z Polski nie otrzymał. W tle rzekomej  sprzedaży respiratorów pojawia się niejaki Andrzej Izdebski, handlarz bronią, którego ONZ wpisała na czarną listę,  za nielegalny handel bronią i sprzedaż jej do Angoli, na przykład. W procederze tym sprzedając poradziecką broń pozyskaną w Bułgarii, Izdebski miał współpracować z Viktorem Butem, słynnym handlarzem bronią, który obecnie odbywa karę wiezienia z Stanach Zjednoczonych. Doborowe towarzystwo, gwarantujące raczej wyprowadzenie pieniędzy, a nie pozyskanie sprzętu medycznego.

Skąd Szumowski bierze takich współpracowników w Ministerstwie Zdrowia, to już jego tajemnica? Tajemnica pilnie strzeżona, dodajmy od siebie. Mamy więc kolejną aferę sprekurowaną przez PiS, aferę o wielkich rozmiarach, chodzi o 200 milionów złotych.

W 2016 roku w Hollywood o nielegalnym handlu bronią, nakręcono film “War Dogs”. Dobre wzorce ma minister Szumowski.

W tle pojawia się też nazwiwsko biskupa Antoniego Długosza, który porównał ministra Szumowskiego, trakcie uroczystości Bożego Ciała do św. Łukasza. Można powiedzieć, iż ksiądz biskup nie należy do ludzi poinformowanych. Tak to, nielegalne interesy, z handlarzem bronią, stały się symbolem świętości. Niestety jest tak, iż Kościół katolicki zbyt często staje się partią polityczną. Dodajmy jeszcze, że w Polsce policja ugania się za rzekomo nielegalnymi plakatami, dotyczącymi Szumowskiego.

Posłuchajmy konferencji prasowej po poselskiej konferencji prasowej po kontroli w Ministerstwie, związanej z tym dziwacznym zakupem.

O sprawie dziwacznego zakupu, a raczej wyprowadzeniu publicznych pieniędzy, nie usłyszysz rzecz jasna w tak zwanych mediach polonijnych, te bowiem chronią handlarzy bronią i informacji dla nich niekorzystnych nie puszczają. O tym wiemy od dawna.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: