Grupa trzymająca rolnictwo

0
283


Wiadomo, że ostatnie dni poświęcone były marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i Jego aferze. Jednak mimo to w Polsce dzieje się wiele innych niepokojących rzeczy. Niewykluczone, że mamy do czynienia z kolejną wielką aferą dotyczącą wyłudzenia ze Skarbu Państwa 80 milionów złotych.

Posłowie opozycji powołując się na ustawę o wykonywaniu mandatu posła, zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego do o przeprowadzenie kontroli w Ministerstwie Rolnictwa.  Posłów przekonały o konieczności podjęcia takich działań, niepokojące informacje dotyczące działań ministra rolnictwa Pana Ardanowskiego.

Czy dymisja wiceministra Romańczuka związana była z próbą wyłudzenia od instytucji państwa 70 milionów złotych na biznesy senatora Romańczuka.

W liście do premiera poruszamy także sprawę spółki Eskimos, która bez przetargu otrzymała zlecenie na interwencyjny skup jabłek w  wysokości 500 tys. ton.  Czy premier wiedział o tym, iż spółka Eskimos otrzymała gwarancje bankowe w wysokości 80 milionów złotych. Z Krajowego ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Czy 25 lipca był terminem spłaty kredytu przez spółkę Eskimos? Posłowie domagają się szybkich odpowiedzi na ten temat. Czy mamy do czynienia tutaj z próbą wyłudzenia ogromnych pieniędzy przez wiceministra Romańczuka?

Wideo: @Platforma News

Foto: SadyOgrody.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: